Спільнота Вівтарна Дружина

Вже протягом багатьох років при нашому храмі діє спільнота «Вівтарна Дружина», до якої належать молоді хлопці, які допомагають священикові під час богослужінь. Ця спільнота на даний час нараховує понад 30 осіб, юнаків шкільного віку. Наша мета – дбати про красу Божого храму, про його святість і належну гідність та чистоту. Завдяки молитві, частій участі у Літургії, Сповіді, Причастя вівтарники мають можливість краще пізнати себе в стосунку до Бога, а можливо, розпізнати покликання до богопосвяченого чи священичого стану. Тут юнаки прислуговують не лише Богові, а й людям.

З 2009 року духовним провідником Вівтарної Дружини є о. Андрій Бінас. Протягом цього часу запроваджено правило щосуботніх зустрічей, обрано покровителя спільноти, розпочато практику посвяти у дійсні члени Вівтарної Дружини, опрацьовано статут та правила вівтарника. Відбуваються різноманітні відпочинково-пізнавальні поїздки нашої спільноти: до Чудотворної ікони у с. Дроговиж, «Карпатський трамвай» с. Вигода, музей ОУН-Упа в с. Кавсько, Чудотворної ікони в с. Кохавино. Щороку в грудні організовується футбольний турнір серед Вівтарних Дружин парафій м. Стрия, також цього року вперше відбувся Відбувся міжпарафіяльний турнір з настільного тенісу на Кубок «Галичина-Захід» у якому взяли участь вівтарники нашого храму. Влітку та на відпуст до Воледовголуцької ікони, наша спільнота організовує велопрощі. Також щороку в жовтні беремо участь у єпархіальному з’їзді Вівтарних дружин.

За покровителя наша спільнота обрала собі св. Йосафата Кунцевича, «апостола єднання», (так його назвав Папа Римський Іван Павло II), свято якого припадає на 25 листопада. З цієї нагоди щороку, в свято покровителя, під час Божественної Літургії відбувається урочиста посвята в дійсні члени «Вівтарної Дружини» тих хлопців, які прислуговують протягом року або більше, а також своєю поведінкою та навчанням засвідчили готовність бути вівтарниками.

Спільнота збирається щосуботи о 11.00 для навчання катехизму, Літургіки, практичних навиків для прислуговування.
Хлопців віком віком від 9 років, котрі мають бажання і хочуть бути членами Вівтарної Дружини Катедрального Храму Пресвятої Богородиці м. Стрий з радістю запрошуємо та чекаємо!!!