Спільнота “Віра і Світло“

«З кожною людиною

у цьому світі народжується щось унікальне,

неповторне, чого не було до цього.»

  Жан Ваньє

«Віра і Світло» — міжнародний християнський рух спільнот, який об’єднує осіб розумово неповносправних, їхніх батьків та молодь-приятелів.Члени спільнот зустрічаються, щоб ділитися труднощами та радістю, святкувати та молитися, підтримувати одні одних, зростаючи у дружбі, вірі та любові; беруть участь у щомісячних тематичних зустрічах, спільній Святій Літургії ,спільно беруть участь у літніх таборах, реколекціях, прощах. Рух «Віра і Світло» зародився під час міжнародної прощі до Люрду, яку організували у 1971 році Жан Ваньє та Марі-Елен Матьє у Франції. У цій прощі брали участь особи розумово неповносправні з різних країн світу, їхні батьки та молодь, яка приїхала дарувати свою дружбу та підтримку. Ця проща відбулась в особливій атмосфері радості, дружби та любові, об’єднавши 12 тисяч осіб. Після цього по цілому світі при різних парафіях люди продовжували зустрічатися у спільнотах.Духовність “Віри і світла” – це, головним чином, співуття. Це заклик не спинатися на драбину успіху, а зійти вниз і бути поряд з тими, хто стоїть на останньому місці. Це – служити і відкривати блаженство в омиванні ніг людям.

 Що таке “Віра і Світло”?

3

“Віра і Світло” грунтується на переконанні, що кожна особа є повноцінною Людиною, що вона є потрібна та бажана у цьому світі і  Бог однаково любить всіх людей. Кожна людина, якою б не була її неповносправність, є безцінною, а тому заслуговує любові, поваги та права на самореалізацію і покликана бути джерелом радості та миру для всієї спільноти, для Церкви, для людства. “Віра і Світло” намагається об’явити світові красу й цінність людей з особливими потребами, вірячи у їх здатність перетворювати суспільство, робити його більш людяним. Часто люди з особливими потребами є наділені  якостями сердечності, безпосередності і простоти. Саме тому вони можуть допомогти усім нам відкрити справжню красу і глибину людських стосунків, красу і радість життя.

У “Вірі і Світлі” особа з особливими потребами має можливість любити і бути любленою, ділячись багатством свого серця, своєю безпосередністю, своєю довірою, вірністю та простотою;батьки відчувають підтримку та дружбу і можуть по новому відкрити внутрішню красу та дар своєї дитини;молодь – приятелі через дружбу з особою з особливими потребами можуть пізнати інші життєві цінності, відкрити для себе новий сенс життя та подивитися на світ очима любові.

У Стрию

12Спільнота “Віра і Світло” в м. Стрию утворилася в червні 2002 року при катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці. На даний час спільнота налічує 45 членів, і об’єднює 22 родини у яких є люди з особливими потребами.


 Кожної першої неділі місяця спільнота має спільну Святу Літургію о 13.00 год в храмі Успіння Пресвятої Богородиці, а кожну третю неділю о 14.00 – зустріч  спільноти у катехетичному класі (поряд фігури Божої Матері).

Капеланом спільноти є о.Богдан Манишин та о.Роман Спірц, а також духовний провід та підтримку спільноти здійснює настоятель Катедри о.Мирон Гринишин

Наші координати :

Катедральний храм Успіння Пресвятої Богородиці

Адреса -вул.Успенська,16,м.Стрий Львівська обл. 82400

Контактні телефони: (0245) 7-14-69 (канцелярія Храму),

моб.0977570072,0932580588 (провідник спільноти Софія Борис) Е-mail:[email protected]

Офіційний сайт міжнародного руху в Україні-   fandl.org.ua

 

У кожного з нас , як у горлиці, що співає,

як у кожної зірки, що світить, як у кожного дерева ,

є особлива краса і особливе місце у всесвіті. 

Жан Ваньє

 

 Свідчення тих, кого Бог покликав  у «Віру і Світло».

 

 

 

 

Отож, наша місія:

У спільноті

Нашою місією у спільноті є творення зв’язків дружби між усіма членами, а також відкриття у кожній особі її унікального дару та краси. Ці зв’язки дозволять нам зростати духовно, а також допоможуть знайти новий сенс нашого життя, незалежно від того, чи ми є батьками, чи приятелями, чи друзями (особами з розумовою неповносправністю). Ми покликані бути свідками любові Христа до Його найменших дітей у серці світу.

У наших парафіях

«Віра і Світло» – це рух спільнот, започаткований у римо-католицькій церкві під час міжнародного паломництва до Люрду на Великдень 1971 року. Він заснований на переконанні, що особи з розумовою неповносправністю були вибрані Богом, щоб засоромити сильних та мудрих. Дух «Віра і Світло» – це дух Євангелія, дух співчуття та прийняття людських страждань.Кожна спільнота прагне бути вкоріненою у парафію чи парафії своїх членів. «Віра і Світло», таким чином, прагне бути знаком того, що найбільш вразливі особи, а відтак часто відкинені, є серцем церкви.

У наших родинах

Ми вже більше не самі. Вузли дружби, зав’язані протягом щомісячних зустрічей, також проявляються у чисельних знаках поміж зустрічами. Ми відновлюємо віру у майбутнє. Наше сприйняття власної дитини змінюється. Інша, часто відкинута, вона, у «Віра і Світло», знайшла місце, де її дари відкриваються. Дари, якими ця дитина може служити іншим, чи то у родині, чи у місці свого проживання чи праці, а також у спільноті.

У серці Церкви

 «Віра і Світло» заснована на людському стражданні, стражданні батьків, їх сина чи дочки з розумовою неповносправністю. Наші спільноти прагнуть запрошувати усіх християн, які живуть цими стражданнями. Найслабші, таким чином, стають джерелом єдності. Їхнє благання про дружбу та прагнення бути частиною спільноти приводить людей до Ісуса та закликає християн до єдності.

На шляху до екуменізму

Кожна спільнота «Віра і Світло» є частиною певної церкви або ж є міжконфесійною. Православна церква, Англіканська церква, Римо-католицька церква та Протестантські церкви через Екуменічну Церковну Раду призначили або скоро призначать делегата, який матиме доручення спостерігати за поглибленням прагнення до єдності в Ісусі та за екуменічною місією «Віра і Світло».