Спільнота “Гірчичне зерно”

Молодіжна спільнота «Гірчичне зерно» існує при Кафедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрия. Історія створення спільноти є досить цікавою. Все починалось у 1998 році. На той час організовувала зустрічі дівчат сестра Олександра із згромадження сестер Служебниць Непорочної Діви Марії. Кожна нова зустріч приносила цікаві та приємні несподіванки. І дівчат ставало щораз більше. Трохи згодом на ці зустрічі почали приходити різні молоді люди, які бажали глибше пізнати Бога. Як спільнота «Гірчичне зерно» почала свою діяльність восени 1999 року. В тому часі духовний провід спільноти вів о. Ігор Гілецький та с. Єремія. Зустрічі спільноти відбувались щонеділі. Спільнота розросталася, поповнювалася. Разом почали ставити першу виставу до Св. Миколая, їздили з нею по парафіях Стрийщини. Спільно святкували 2000-й ювілейний рік. Організовували чування та молитовні вечори. Так зернинка віри додається до зернинки надії і любові до Бога та ближнього. Тому спільноту вирішили назвати «Гірчичне зерно», а гаслом спільноти було: «Слава во Вишніх Богу». Метою спільноти було наслідування Ісуса Христа і апостолів через взаємодопомогу, чинення добра ближнім, спільне духовне збагачення.

Кожен етап становлення спільноти приносив нові зустрічі. В 2003 році  спільнота почала випускати парафіяльну газету «Гірчичне зерно», проводились нічні чування на парафіях м. Стрия та інших парафіях. На той час спільнота налічувала близько 30 членів. Багато з них паралельно стали приятелями спільноти «Віра і Світло».

Життя спільноти було і залишається насичене  цікавими поїздками по місцях прощ України – Крехів, Унів, Страдч, Зарваниця, Почаїв, Київ, участь у V-му фестивалі духовної пісні, поїздка в Мукачівський замок, спільна молитва, нічні чування, спільні реколекції в м. Сколе, м. Надвірна та в Уневі, відвідини музею історії Наддвірнянщини, поїздка в Манявський Скит, паломництво до чудотворної ікони Богородиці Воплочення, що знаходиться в храмі святого Воскресіння Господнього м. Жидачів, перегляд фільмів та багато іншого. Участь у різноманітних виставах до Різдва, до Великодня гуртувала молодь, кожен відкривав в собі нові таланти, в часі Великого посту завжди організовували молодіжну Хресну Дорогу. Знаменною подією стало і те, що більшість членів спільноти долучилися до Руху «Справжня любов чекає» склавши присягу дошлюбної чистоти. В 2012 році молодь взяла участь у велосипедній прощі до Волі Довголуцької.. Всі ці події залишили незабутній спомин у душі кожного.

Кожного року організовуємо передріздвяні та великопосні реколекції., щоб мати змогу через спільну молитву збагатись духовно. Члени спільноти беруть участь у нічних чуваннях, які проходять у нашому храмі з 12 на 13 число кожного місяця. На даний час нашим духівником є о. Василь Горечко.

Спільнота живе і розвивається через щотижневі зустрічі, на яких молодь обговорює окремі теми, ділиться своїм життєвим досвідом у розв’язанні тих чи інших проблем, обмінюється думками і переживанням Бога в різних ситуаціях.