В нашому храмі владика Тарас висвятив нового диякона

20 березня 2022 року, Преосвященний владика Тарас Сеньків, Єпарх Стрийський очолив Архиєрейську Божественну Літургію в Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці в м. Стрию. В часі богослужіння єпископ уділив дияконські свячення випускникові Львівської духовної семінарії Святого Духа піддиякону Владиславу Шалаті. Владиці Тарасу співслужили священнослужителі катедрального храму.

Звертаючись до присутніх з проповіддю, крізь призму недільного Євангельського уривку та в контексті посвяти України і Росії Непорочному Серцю Пречистої Діви Марії яку, відповідаючи на Фатімські об’явлення, звершить 25 березня Папа Франциск, владика Тарас роздумував про особливу силу прощення, яке є могутньою зброєю та відкриває двері на початок дороги змін.

Після Анафори розпочалися дияконські свячення. Кандидата введено у святилище через Царські Двері і три рази обведено навколо престолу. Потім він став на коліна перед престолом, а єпископ поклавши край омофора і руку на його голову прочитав таїнозвершувальну молитву, просячи Бога сповнити новопоставленого диякона, вірою, любов’ю, силою та святістю для належного служіння спільноті. На знак цього служіння, владика Тарас вручив дияконові Владиславу дияконські ризи, служебник і кадильницю, кожного разу співаючи з присутніми в храмі «Аксіос», що з грецької мови означає «достойний» і таким чином стверджуючи, що рукоположений через божественну благодать став достойним дияконського служіння.

По завершенні Літургії, владика Тарас привітав новопоставленого диякона Владислава, побажавши йому вірності служінню, до якого Бог його покликав.

за матеріалами прес-служби Стрийської єпархії УГКЦ