Стрийська єпархія збагатилася новими дияконами та священиком

22 грудня 2018 року Преосвященний владика Тарас (Сеньків) очолив Архиєрейську Літургію в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці  м. Стрий та уділив ієрейські свячення випускникові Львівської Духовної Семінарії Святого Духа Богдану Колібеку і рукоположив у диякони Андрія Міджака та Олега Дутку.  У своїй проповіді владика розкрив зміст і контекст свята Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці св. Анною. Беручи до уваги звеличання Богородиці «раєм духовним» у церковних піснеспівах, проповідник  говорить, що таїнство Непорочного зачаття полягає в тому, що Вона – Пречиста Діва Марія, була захоронена від первородного гріха та не підлягала владі сатани, а тому Церква називає її «раєм духовним».

«Богородиця стала для нас духовним раєм в якому Господь посадив дерево життя – Христовий хрест, як знамення єдності та примирення, і нового початку для людського роду», – сказав владика Тарас.

Архиєрей, говорячи про втрачений рай через гріхопадіння перших людей, провів аналогію між праведними Йоакимом і Анною, як знаками людської неплідності та людством, котре просило і благало в Бога дару повернення до первісного раю, до стану єдності з Господом.

Також, владика Тарас вказує на важливий фактор, котрий веде людину до раю – послух.  «Сьогодні, в цьому таїнстві Непорочного зачаття започаткований новий вимір діалогу між Богом і людиною. В цьому діалозі відкриваємо для себе те, що все у нашому житті є милістю Божою. Наше буття, його якість і міра святості – все це є Божим даром, який ми посідаємо в тій мірі, в якій ми Богові є послушні».

2019 рік є проголошений Церквою роком Родини і Архиєрей звернув увагу вірних на те, що кожна сім’я є колискою майбутнього раю на землі, а тому кожен має усвідомити свою відповідальність за дар непорочності – послушності віри, через послушність Богові і спротив злу.

 

Прес-служба Стрийської єпархії