У Стрию відбувся відпуст до Ліської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці

20-21 липня 2018 року, відбувся відпуст до Ліської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці, яка знаходиться в Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці у м. Стрию. Взяти участь у цьогорічному відпусті до стрийської катедри прибули численні прочани і священнослужителі, головно зі Стрия та довколишніх сіл, а також з інших районів Львівської області. Протягом двох днів, вірні молилися до Пречистої Діви перед чудотворною іконою та випрошували ласк для себе, своїх родин, всієї Церкви та миру для України.

Молитовні святкування відпусту до Ліської чудотворної ікони, датованої 1570 роком, розпочалися в суботу, 21 липня Великою Вечірнею з Литією, після якої відбувся обхід з копією чудотворної ікони центральними вулицями міста Стрия. Процесію очолив преосвященний владика Богдан (Манишин) єпископ-помічник Стрийської єпархії, який благословляв вірних іконою. Продовжилося свято в Катедральному храмі Божественною Літургією. Після півночі у храмі відбулися нічні чування.

Відпустові урочистості продовжилися у неділю 22 липня. Перед входом до Катедрального храму, його адміністратор о. Мирон Гринишин привітав групи паломників, які прибули на святкування із Дашавського (піша проща вірних цього деканату на відпуст до Стрия є щорічною), Добрянського, Любінецького деканатів, а також з інших куточків Стрийської єпархії.

А відтак вібулася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Єпарх Стрийський Преосвященний владика Тарас (Сеньків), якому співслужили Преосвященний владика Богдан та численні священнослужителі.

По завершенні Літургії, єпископи і священики разом з вірними, помолилися перед Ліською чудотворною іконою, випрошуючи заступництва і опіки Богородиці для усіх присутніх, їхніх родин, Стрийської єпархії та всього українського народу, після чого було уділено відпуст. На завершення, до присутніх звернувся о. Мирон Гринишин, який подякував владикам, священикам і численним прочанам, а також усім, хто причинився до організації святкувань.

за матеріалами прес-служби Стрийської єпархії