При катедральному храмі розпочав свою роботу Університет третього віку

10 жовтня 2017 року запрацював Університет третього віку при Катедральному храмі Успіння  Пресвятої Богородиці м.Стрия.

Такі університети вже декілька  десятиліть працюють у різних країнах світу. Перший університет був створений в 1973 році у Франції, потім у Бельгії та Польщі. В 1981 році при Кембриджському університеті був створений УТВ, де викладання проводилося волонтерами з числа студентів. В Україні також працюють різні громадські об’єднання, метою яких є принцип навчання людей старшого віку впродовж усього життя, підтримки фізичних, психологічних та соціальних здібностей. Україна займає перше місце в світі  по розповсюдженні депресії серед людей пенсійного віку, звідси – хвороби, людина потрапляє в безвихідь, думає, що життя закінчилось. 

УТВ покликані вивести людину в соціум, забезпечити якісне спілкування і навчання, подорожі та відвідування музеїв та виставок – ось основне завдання УТВ. УТВ  був створений за підтримки Катедрального храму Пресвятої Богородиці в Стрию. Звернувшись до отця Мирона за порадою щодо університету, ми одразу отримали величезну підтримку і Благословення отця Мирона. Найболючішим питанням для нас було приміщення. Церква надала це приміщення. Це сучасний новозбудований будинок на території церкви, де для навчання створені найкращі умови. Отець Мирон впродовж кількох місяців допомагав нам порадами, разом розробляли емблему та фірмовий бланк, проводили консультації, тощо.

І ось , нарешті, УТВ запрацював. Було запрошено гостей з міськоі Ради, Пенсійного Фонду, Територіального центру соціальної допомоги , меценатів та жертводавців Стрия. В Катедральному Храмі Владика Богдан Манишин очолив Святу Літургію і уділив благословення УТВ. Вже в приміщенні УТВ  пролунав Гімн України , виступили керівник університету Ольга Пилипів, жертводавець Сергій Лучка , запрошені гості та друзі.
Закінчилася урочиста частина виконанням ” Боже, Великий, Єдиний…”

Повідомила Ольга Пилипів, керівник УТВ