Глава УГКЦ на свято П’ятидесятниці: Блаженніший Любомир є даром Духа Святого для Українського народу

Любомир відходить, але водночас залишиться ще ближчим і доступнішим кожному з нас. Завтра ми складемо його мощі в крипту цього Собору, але ця крипта буде відкрита 24 години на добу. Кожен з нас в моменти сумніву, потреби матиме можливість прийти і молитися разом з Любомиром. Давайте, в сьогоднішній день П’ятидесятниці дамо собі слово ніколи не залишити Любомира самотнім у крипті.

Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у Патріаршому Соборі Воскресіння Христового на свято Зіслання Святого Духа під час проповіді до вірних у присутності світлої пам’яті Блаженнішого Любомира.

Проповідник відзначив, що сьогодні вся Вселенська Божа Церква Східного і Західного обрядів за Божим промислом разом святкує одне з найбільших і найважливіших свят літургійного року – свято П’ятидесятниці, свято Зіслання Святого Духа, Свято Пресвятої Трійці. Свято, яке можна висловити словами Дар Божий.

«Дух Святий, – пояснив Блаженніший Святослав, – це є особлива таїнственна Божа особа, яка навчає нас і робить здатними зсередини любити, не примусом, а силою внутрішньої любові. Ми сьогодні величаємо Його як Духа Святого і подателя святості. Він дарує те, ким Він є людині. Ми сьогодні величаємо Його Духом, яким є Духом життя і життя подателя, який оживотворяє все Боже сотворіння. Всяке дихання, яке хвалить Господа є заторкнуте силою і діянням Святого Духа. Він є Духом Божої любові і любові подателем, який вчить нас любити так, як нас любить сам Господь Бог. Він є Дух мудрості і мудрості подателем. Він є Духом, який оздоровляє людину. Він є Духом, який дає надію. Тому сьогодні Церква прикрашається у зелені барви – колір і світло надії, яка випромінюється силою і діянням Святого Духа, який спочиває в людині як у своєму храмі У день П’ятидесятниці Христова Церква і ми з вами святкуємо своє народження, бо сьогодні є день народження Святої Церкви».

Для нас, відзначив Глава Церкви, для Української Церкви, зокрема для тих, які зібралися в цьому Патріаршому Соборі Воскресіння Христового, це свято Трійці є особливим – між нами спочиває наш Патріарх Любомир.

«І в цих днях, – сказав Блаженніший Святослав, – ми зі смутком проводжаємо його в його останню путь. Але за дивним збігом обставин це свято Пресвятої Трійці і ця похоронна дорога, яку ми проходимо з Любомиром для нас перетворюється на момент надії».

Адже, за словами проповідника, саме у свято Пресвятої Трійці 1996 року Любомир зійшов на престіл Київських архієреїв. Саме в це свято він був інтронізований в єдиному тоді нашому храмі в Києві на Аскольдовій могилі. Тоді він ще носив титул екзарха Києво-Вишгородського. І сьогодні в те саме свято він переходить з престолу земного, з престолу єпископа, якого шанують люди, до престолу небесного, де його приймає Небесний Отець і його оспівують ангели небесні.

«Блаженніший Любомир є даром П’ятидесятниці, даром Духа Святого для Українського народу. Важко осягнути і переоцінити дар П’ятидесятниці нашій Церкві Любомира у його місії і всього того, що він нам залишає», –  вважає Глава УГКЦ.

Предстоятель звернув увагу, що ім’я Блаженнішого Любомира носить два ключові дари Святого Духа – любов і мир. «Усі ми прагнемо любові і всі ми потребуємо миру. Але те, про що ми сьогодні чуємо в Христовому Євангелії, можна реально побачити і торкнутися в особі Блаженнішого Любомира», – переконує Предстоятель.

Праведний Митрополит Андрей Шептицький написав свою одну зі найдосконаліших праць про Церкву як дар П’ятидесятниці. А сьогодні, вважає проповідник, ми маємо цей дар видимо і особисто представленим в особі Блаженнішого Любомира. Цей дар перевершує різні конфесійні і обрядові кордони. Сьогодні в цей день П’ятидесятниці разом моляться і святкують тут, разом з Блаженнішим Любомиром, єпископи різних обрядів. Між нами є владика Станіслав Широкорадюк, єпископ Харківський Харківсько-Запорізької дієцезії Латинського обряду. Між нами є владика Маркос – Предстоятель Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви. Бо дар Святого Духа немає ні конфесійних, ні етнічних кордонів.

Глава Церкви пригадав, коли Блаженніший Любомир ще будучи архімандритом монахів Студійського уставу, які повернулися до України, першим ділом створив гурток молитви. «І Дух Святий через нього вчив українців справжньої молитви. Давайте, цей заповіт, який він залишив нам, будемо сповняти разом з ним. Давайте, будемо продовжувати разом з ним молитися і побачимо, що всі ті дари Духа Святого, про які сьогодні чуємо, про які сьогодні молимося за молитвами цього праведного мужа, спочинуть у нашому серці», – попросив Блаженніший Святослав.

Архієрей подякував Господу Богу, Отцеві, Синові за дар Духа Святого і попросив прославити вірного Господнього слугу Любомира для нас на землі, і зробити його ще одним джерелом Благодаті Духа Святого на нас, що лишаються.

«Блаженніший Любомире, ми тебе вчора проголосили всенародним молільником за мир в Україні, молільником не на землі, а на небесах. Навчи нас любити мир і спочивай у Божому мирі», – побажав Глава УГКЦ.