«Основне в житті людини – пізнати, як робити в житті добро і як оминати зло»

Архиєпископ-емерит Блаженніший Любомир (Гузар) у програмі «Вічне» телеканалу «UA:Перший» роздумував на тему, як відчути у житті, де є добро, а де є зло…

«Часте у нас питання, – каже Блаженніший Любомир, – як робити добре діло або вибрати правильний шлях у житті. Як робити добро? Треба пізнати, що є добро. Основне в житті людини – пізнати, як робити в житті добро і як оминати зло. Бог дає нам можливість пізнати добро, передусім тим, що об’явив себе і об’явив правду про життя, хто ми є, нащо ми є».

Архиєпископ вважає, що Бог також дає нам вказівки, як робити добро. «От заповіді. Дехто думає, що заповіді – це на те, щоби нам утруднити життя, зробити його менш приємним… Ні, навпаки. Заповіді Господь Бог дає нам, щоби допомогти нам пізнати, що направду є добро, а від чого треба тікати. Це Божий дар для нас. І щаслива людина, яка старається пізнати Боже об’явлення, яка є віруючою і приймає Господа Бога і Його науку. Бо за допомогою нашого розуміння, ким для нас є Бог, ми пізнаємо, що ми маємо робити правильно», – відзначив духовний лідер українців.

За його словами, людина має дуже цікавого вчителя, що є добро. «Це є наше сумління, – вважає Блаженніший Любомир, – кожна людина має в собі такий, можна сказати, голос, відчуття. Коли вона робить щось доброго, відчуває, що зробила добре. А коли щось поганого зробить, то цей голос її осуджує. Ми це називаємо сумлінням».

Джерело: CREDO