«Найбільше щастя людини – відчути, що вона люблена»

гузар

Архиєпископ-емерит Блаженніший Любомир (Гузар) у програмі «Вічне» телеканалу «UA:Перший» відзначив, що найбільшим щастям для людей є відчути, що нас люблять.

«Найбільшим щастям для людини є не любити, – каже духовний лідер українців, – хоча багато людей вважає, що це найбільше щастя. Ні. Найбільшим щастям людини є відчути, що ми є любленими, і передати цю любов іншим людям. Це те, що ми називаємо іншим словом «бути милостивим» – передати іншим оте добре, в якому ми себе почуваємо. Чому я хочу тобі послужити? Бо я відчув, що хтось мене любить, і я хочу цю любов передати тобі. Бути милостивим – старатися людині дати щось добре, чим ми самі дуже захоплені».

«Наслідувати Бога Отця ми найкраще можемо, коли ми передаємо іншим людям Його любов до нас. Над тим треба застановлятися. І треба думати, шукати, розглянутися навколо себе і подумати, кому і як я можу якнайкраще показати свою любов, своє милосердя, свою милість… Тут не йдеться про якісь приписи, про сповнення чогось і тому кінець. Ні. Тут ідеться про певний підхід до життя: Бог любить нас, ми любимо інших», – вважає Блаженніший Любомир.
Якщо ми маємо серце відкрите в такий спосіб, відзначає Архиєпископ, то нагоди бути милостивим до інших немовби самі нам представляться і ми будемо хотіти зробити щось добре. «Ми не тільки робимо щось добре, а й створюємо певну атмосферу благочинства», – додав він.

Джерело: CREDO