Папа закликав християн свідчити й бути великодушними

Папа Франциск-ранішня Меса

На важливості свідчення про Боже світло та великодушності у житті християнина наголосив Папа Франциск під час нинішньої Меси у резиденції Дому Святої Марти.

Коментуючи Євангеліє, Папа наголосив, що завдання християнин — бути тим світлом, яке освітлює. Кожен із нас отримав Христове світло під час Святого Таїнсва Хрещення і тому повинен ним ділитися, тобто, бути свідком. Коли християнин вирішує не ділитися, не показувати Божого світла іншим й обирає темряву, то ця темрява входить у його серце. Християни – це свідок, який свідчить іншим про Ісуса, про істинне Світло, Яке слід поставити на свічниках свого життя.

Єпископ Рима наголосив на словах євангельського уривку про те, що якою мірою міряємо, такою і нам відміряють. Іншою рисою християнина, за його словами, є великодушність, адже він є сином Доброго Отця, у Якого велике серце. Також і серце християнина повинно бути завжди відкритим до інших, воно не може замикатись у власному егоїзмові перед ближніми.

Як зауважив проповідник, коли входимо у світло Христове, коли входимо у дружні стосунки з Ісусом, коли дозволяємо, щоб нас провадив Святий Дух, тоді наше серце стає відчиненим та великодушним. Отож, християнин не той, хто здобуває, а той, хто втрачає. Однак, втрачає, щоб здобути щось інше, щоб здобути Христа, щоб бути Його справжнім свідком.

Разом зі Святішим Отцем сьогодні спів служили священики, що відзначають 50-річчя своїх свячень. Вітаючи ювілярів, Папа наголосив, що вони 50 років перебувають на шляху світла і свідчення про Христа, 50 років великодушно несуть світло на своєму свічнику. «Лише Бог і ваша пам’ять знають, скільки людей ви прийняли з великодушністю та добротою батька чи брата… Скільком людям, що мали притемнене серце, ви дали світло, світло Ісуса. Дякую. Дякую за те, що ви зробили у Церкві, для Церкви і для Ісуса!» – мовив Святіший Отець.
Джерело: CREDO