26 Неділя по Зісланню Святого Духа

Слава Ісусу Христу!

У сьогоднішньому Євангелію ми чули притчу про багача. Багато хто може подумати, що ця притча їх не стосується, бо вони не є мільйонерами. Але це не так. Оскільки в притчі Христос говорить не стільки про саме багатство, як про неправильне поводження з ним і помилкове розставлення пріоритетів та цінностей. А оскільки бідність не гарантує правильної життєвої позиції, то ця притча стосується кожного.

Якщо подивитися на багатого чоловіка і його поведінку суто людськими мірками, то виглядає, що він робить все правильно. Оскільки забезпечити себе всіма благами – це мрія кожної людини. Але ми опускаємо один дуже важливий момент, ми забуваємо про нашу духовну сторону, про нашу душу. Ми забуваємо, що матеріальний світ мине, але залишиться наша душа і наші вчинки перед Богом і на Страшному Суді ми дамо звіт за наше прожите життя.

Зрештою сам Бог називає багача безумним, бо той помре вночі, а для вічності він надбав нічого. Вина його в тому, що думав не про духовне, а про тілесне і тому робив все, щоб багатіти матеріально, замість тог, щоб здобувати духовні скарби  у Бозі. Якщо прислухатися уважніше до притчі, то можемо зрозуміти в чому полягає суть безумства багача.

Першим можемо побачити безумство цього чоловіка в тому, що він не задумувався над тим від кого походить джерело всього багатства. Оскільки саме через Боже благословення земля вродила йому гарно. І в перш чергу Йому і треба було за це дякувати.

Також безумство того чоловіка можемо побачити в тому, що він покладався на багатство, як джерело безтурботного життя, уявивши, що може жити, ще дуже довго. І тим самим забув, що треба було подякувати Богу за Його благословення. А також ці збіжжя могли послужити йому нагодою допомогти тим, що в нужді.

Ще одне безумство полягає в тому, що безумний багач собі спланував своє майбутнє, але з того плану виключив Боже Царство, смерть і суд. В його уяві існування було в рамках тільки життя на землі.

І безумством можна назвати, ще цілком його погляд на життя, яке мало в своїх основах тільки нетривкі цінності. Замість того, щоб думати про вічність він думав тільки про дочасні блага.

Закінчуючи ці короткі роздуми на недільне Євангеліє, давайте задумаємось над тим, чи ми завжди пам’ятаємо про нашу душу. Чи ми часом не стали такими, як той безумний багач, і думаємо тільки про матеріальні блага. Амінь.

Слава Ісусу Христу!

о. д-н Іван Коваль

Бр. Олег Крвавич