Почути звук старовини

26 червня 2015 року до Катедрального храму Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрия завітали незвичайні гості, професійні виконавці давньої музики. Серед гостей було два музичні колективи – ансамбль старовинної музики «Львівські Менестрелі» (Львів) та ансамбль давніх інструментів «Арс Нова» (Варшава).

Під час концерту всі присутні мали змогу поринути у музичну атмосферу XV-XVII століть. Концерт розпочався із виступу ансамблю «Львівські Менестрелі» (мистецький керівник Лєна Дадукевич). Виконувалась інструментальна музика Йогана Себастіана Баха, Георга Фрідріха Генделя, Скарлатті, Белліні, твори яких пройняті глибоким релігійним почуттям та переживанням.

Відтак у другій частині концерту виступили гості з Польщі – ансамбль «Арс Нова». Вони запропонували слухачам твори Міколая з Радомя, Пьєтра з Грудзьонуа, Вацлава з Шамотул, Ципріана Базиліка. Представляючи музичні твори середньовіччя, виконавці відтворювали давні партитури на інструментах які використовувались у тому часі.DSC_0011 DSC_0014 DSC_0028

На завершення концерту о. Мирон Гринишин, настоятель Катедрального храму Успіння Пресвятої Богородиці подякував виконавцям та гостям свята. У своєму слові о. Мирон також наголосив на важливості несення справжньої культури, яка базується на християнських цінностях.

Концерт давньої музики справив на усіх надзвичайне враження, давши кожному присутньому духовне піднесення.

о. Андрій Бінас