“Пустіть дітей! Не бороніть їм приходити до мене, бо таких Царство Небсне.”

І, взявши хліб,віддав хвалу, поламав, дав їм і мовив: “Це — є моє тіло, що за вас віддається. Чиніть це на мій спомин.” Так само і чашу по вечері, кажучи: “Ця чаша — це Новий Завіт у моїй крові, що за вас проливаєься.” Лк. 22. 19-20.

11232342_1677162322512026_1091181786_o

Невимовною радістю і трепетом сповнюється серце кожної людини яка приступає до Пресвятої Тайни Євхаристії. Сповнюючи спасительні слова Ісуса Христа сказані на Тайній Вечері своїм учням, кожен християнин стає причасником незбагненної і спасаючої благодаті Господньої. Такою ж веселістю наповнюються душі маленьких дітей які приступають до першої Сповіді та урочистого Святого Причастся. Бо ж сам Христос казав до своїх учнів: “Пустіть дітей! Не бороніть їм приходити до мене, бо таких Царство Небсне.” ( Мт. 19. 13-14.) Тому з року в рік в Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці відбувається катехитичне підготовлення дітей які приступлять до першої в своєму житті тайни Покаяння,а відтак і Євхаристії.

Так, під духовною опікою отця Мирона Гринишина, настоятеля Катедрального храму та сестри Юліти СНДМ, треті класи восьмої та четвертої шкіл прийняли до свого серця  урочисте Причастя. Святу Літургію очолив о. Мирон, в часі якої навчав дітей Слова Божого. Опісля Служби Божої дітям було вручено памятки про цю важливу в їх житті подію. Після цього діти потішили всіх присутніх невеличким концертом. І як традиційно, все це дійство закінчилося спільною трапезою.

Дітей переповняла радість, адже це велика Тайна, в якій Господь Бог доторкає Власним Єством до серця кожної дитини, сповняючи його благодаттю та чистотою. Це велике сімейне свято — в якому власне і батьки розділяють радість Христової присутності в серцях своїх дітей. Також це великий празник і для нашої парафії, що сповнюється вірними які в особливий спосіб запросили Ісуса до свого серця.

диякон Роман Дячишин