Чин всепрощення на початку Чотиридесятниці

P6JNKZOqM2Y

22 лютого, у Неділю Всепрощення, в Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці після Вечірньої, яку очолив о. Мирон Гринишин – Настоятель Катедрального храму, у співслужінні з о. Степаном Кузишиним, о. Василем Горечком, о. Андрієм Бінасом та дияконом Тарасом Ляшком, відбувся Чин всепрощення. Просити взаємно прощення у Сиропусну неділю є давнім монастирським звичаєм, який зберігся також і в наших монастирях та парафіях.

Після закінчення Вечірні о Мирон Гринишин, пригадав усім, що ми розпочали святу Чотиридесятницю, тому починаючи цей шлях покаяння ми просимо прощення в ближніх.

«Після гріхопадіння в раю, наші прародичі через гординю відвернулися від свого Творця, а вся історія спасіння є історією того, як Бог шукає людину, що віддаляється від Нього. Коли сповнився час, то Христос знаходить людину і віддав своє Життя нас на хресті і примирив її з собою, – зауважив о. Мирон, – Ми є щасливими, бо Христос віддав своє життя за нас, тому пам’ятаймо про прощення та примирення, яких нас навчив Христос будучи розп’ятим. Саме тому ми повинні ненавидіти гріх, але любити грішника. Навіть, якщо це важко усвідомити розумом, але ми сьогодні маємо простити тих які воюють проти нас, як простив Христос тим, які його розпинали».

Після розважання настоятель розпочав Чин всепрощення, зокрема попросивши прощення перед усіма присутніми, після чого усі присутні в храмі, підходячи один до одного просили прощення та бажали з користю провести час Посту.