Владика Богдан Манишин очолив Божественну Літургію для військових та їхніх родин

vijsko

10 грудня 2014 року, Преосвященний Владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийський, очолив подячну Божественну Літургію для Стрийських військовослужбовців, які повернулися на час відпустки із зони АТО, та для їхніх родин.

 

Звертаючись до військових, Владика Богдан подякував їм, найперше, за відповідальність і за те, що дали позитивну відповідь на заклик захищати Батьківщину: «У своєму звернені до військовослужбовців на День збройних сил, Блаженніший Святослав кожного особисто називає Ангелами хоронителями, адже те служіння, коли немає більшої любові, аніж та, яку віддаєте життя своє за друзів своїх, є ангельським. Ніколи не забракне в нашій країні тих, хто обирає Христа: не відмовляється, не відкуповується, а добровільно чи з обов’язку робить вибір, а Господь дасть достатньо сили аби всі терпіння перенести».

 

Архиєрей зазначив, що зараз в Україні відбувається «мобілізація милосердя», коли кожен намагається долучитися до захисту держави, або у свій можливий спосіб допомогти тим, які стоять на її обороні: «Надзвичайно дорогою ціною Україна стає на ноги, але одночасно відбувається і мобілізація милосердя, яка проявляє наші кращі сторони. Кожен намагається внести свою лепту: в нас є спільнота берегинь, волонтери, і кожен з них розуміє, що туди, на передову, мандрує частичка його серця і ми вдячні кожному з вас і кожному з них».

 

Владика закликав присутніх, щоб, попри всі труднощі, бути вдячним Господу за дар життя, за єдність і милосердя, які у цей непростий час переживаємо: «В часі тотальної мобілізації милосердя відбувається єднання сердець, єднається країна. Різні стають єдиними, бо це – Євангельська суть, суть заповідей Христових: щоби всі були одно. Стираються стереотипи, руйнуються різні бачення, які не властиві для нас, тому в цей час, незважаючи на ці численні трагедії, кожен мав би сказати Господеві: “Дякую Тобі за все – бо дихаю, бо живу на цьому світі, бо є для кого і для чого жити”».

 

Після Літургії військові помолилися перед Ліською чудотворною іконою Пресвятої Богородиці та були запрошені на невеличке частування, де мали можливість поспілкуватися з Єпископом особисто.

 

Прес-служба Стрийської єпархії