Божественна Літургія з нагоди 25-ліття виходу УГКЦ з підпілля

img_9928

17 грудня 2014 року, з нагоди відзначення 25-ліття виходу УГКЦ з підпілля, у храмі Всіх Святих Українського Народу преосвященний владика Тарас, єпарх Стрийський  очолив Божественну Літургії. Архиєрею співслужили протопресвітери деканатів Стрийської єпархії та численне духовенство. Також богослуженні були присутні миряни, які брали активну участь в житті УГКЦ в підпіллі.

На проповіді владика Тарас зауважив, що УГКЦ змогла перейти переслідування завдяки непохитній вірності Богові, завдяки молитві та завдяки міцній сім′ї: «Найперше це була вірність Богові – проста, звичайна, людська, але непохитна. А ця вірність проявляється вірності Церкві, спільноті, яка творить містичне Христове тіло, в якій живе Христос, з котрою розділяєш, як Христос розділив з тобою, життя. Вірність єпископів, священиків і простих людей. Тяжко сказати чи багато вистояло, але їх вистарчило для того, щоб Церква жила», – підкреслив єпископ і пригадав світлої пам′яті владику Павла Василика, який у ті часи не боявся відкрито визнавати свою вірність Богові, завжди служив Божественну Літургію у ризах, і ще у 1987 році, разом з єпископом Іваном Семедієм, підписав заяву про вихід з підпілля.

«Сьогодні на Літургії дякуємо Господу Богу за цей 25-літній ювілей, складаємо перед Його престолом все, що ми здобули за ці 25 років, подібно в покорі складаємо і ті втрати, які ми понесли і просимо в Бога ласки, аби довершив своє діло воскресіння і визволення нашої Церкви та дав нам ласку бути Його співробітниками, аби ми довершили розпочате ісповідниками віри діло воскресіння і обновлення нашої Церкви через наше служіння, нашу віру, наше ісповідування віри і вірність Божій волі до кінця», – сказав на останок Архиєрей.

по завершенні Божественної Літургії владика Тарас нагородив патріаршими подячними грамотами та медалями тих вірних, які брали активну участь в житті УГКЦ. Особливо приємно зазначити, що серед  тих, кого нагороджено такими патріаршими подяками були і парафіяни нашого Катедрального храму Успіння Пресвятої Богородиці.