Молитовні дні з преподобною Йосафатою

prepodobna-josafata-gordashevska

20 листопада наша церква вшановує пам’ять блаженної преподобної Йосафати Гордашевської – співзасновниці Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії.

Урочистості з нагоди вшанування пам’яті бл. прп. Йосафати розпочалися 19 листопада з Вечірні, яку очолив о. Мирон Гринишин у співслужінні з о. Василем Горечком під мелодійний спів Сестер Служебниць. Також були виставлені мощі прп. Йосафати, які будуть знаходитись у церкві до 23 листопада, де кожен охочий зможе прийти і помолитись.

 У суботу відбудеться виставка малюнків дітей з катехитичної школи, яка діє при Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці,  присвячена вшануванню пам’яті прп. Йосафати. Завершаться святкування у неділю виставою про Преподобну, яка залишається тим гідним, світлим прикладом для наслідування на всі часи, і не тільки Служебницям, а й черницям різних згромаджень. Кожному, хто вірить і прохає про її допомогу, вона дарує свою безмірну милість – на сьогодні вже існує чимало свідчень її заступництва та чудесних зцілень завдяки її посередництву. І в цьому ще раз виявляється божественна закономірність та мудра справедливість – добрі, милосердні діла сестри Йосафати Гордашевської продовжують жити, її святість немов промовляє до серця кожного свідомого християнина прагнути досягти її самому.

 

Преподобна Йосафата Гордашевська (хресне ім’я Михайлина) народилася у Львові 20 листопада 1869 року. Коли в 1891 році священики Єремія Ломницький, ЧСВВ (духовний провідник Михайлини) та Кирило Селецький вирішили заснувати нове жіноче Згромадження з апостольською харизмою служіння убогим і знедоленим, вони звернули свій погляд на неї, як на можливу настоятельку майбутньої чернечої спільноти. У 1891-1892 роках дівчина перебувала в новіціяті сестер-феліціянок у Жовкві. Влітку 1892 року Михайлина облеклася у василіянській церкві св. Онуфрія у Львові, прибравши чернече ім’я Йосафата, та поїхала до новозбудованого дому нового Згромадження сестер Служебниць Непорочної Діви Марії у селі Жужель на Львівщині.

У 1902 році на загальних зборах сестер Служебниць Йосафату було обрано головною настоятелькою Згромадження. Мати Йосафата мужньо й терпляче зносила різні випробування. Померла від туберкульозу костей 7 квітня 1919 року, в ніч празника Благовіщення Пречистої Діви Марії. 27 червня 2001 року була проголошена блаженною Папою Іваном Павлом II у Львові.

 

Повідомила Наталя Баб’юк