Мамусі нашого храму плетуть маскувальну сітку для АТО

Одразу після ярмарку смаколиків, кошти від якого пішли на підтримку АТО виникла ідея плетіння маскувальної сітки. Ми побачили у Фейсбуці майстер-клас від київських волонтерів і захотіли допомогти. Організаційний процес тривав досить довго, але наважилися почати без ідеальної підготовки (бо «початок – половина справи»).

Сітку і каркас нам дали в Єпархії (о.Микола Стручинський ще возив бажаючих на навчання до Львова, але наші мамусі не могли залишити дітей на цілий день). Паламар п. Юрій привіз все і зібрав на місці, допомагає з господарськими питаннями. Наталія Луковська із заводу «Діскавері» провела майстер-клас.

Отак спільними стараннями та з Божою поміччю в середу 19 листопада почали плести маскувальну сітку на нашій парафії. Спочатку критично не вистачало рук (небагато людей зголошувалося, та й досвіду нема), але менш ніж за тиждень кількість зросла до 20-25 волонтерів (плели сітку з 15 до 22год).

Зараз нам критично не вистачає матеріалів. Вчора виплели буквально все, крім білих тканин. Щось перебрали вдома, щось купуємо на секонд-хенді, також знайшлися власники магазинів і швейних фабрик, які пожертвували одяг і тканини.

Тканини повинні бути натуральними або з великим вмістом натуральних волокон (щоб наші воїни не дістали опіків від плавлення синтетики), легкими (ідеально підходить постіль), неяскравих природніх кольорів,  що нагадують зимову природу Східної України: усі відтінки коричневого, пісочний, сірий, хакі. Білі тканини залишаємо для зимової сітки, неяскраві світлі тканини пофарбуємо.

ВАЖЛИВО! При горінні не має плавитись, спалахувати, диміти та стікати краплями.
Нам не підходить джинсова, пальтова тканина в роботу чи та, що має відблиск (шовк атлас) і буде прекрасною мішенню для снайпера.

Важлива умова плетіння сітки – позитивні емоції. Ми молимося, співаємо, обговорюємо покращення процесу, але уникаємо негативних розмов. Віримо, що молитва теж вплітається в сітку і стає найкращим захистом нашим воїнам.

Також обговорюємо інші способи допомоги, які пропонують львівські волонтери. Зокрема, заготівлю борщових наборів (шукаємо людей, які зможуть сушити овочі та м’ясо) та енергетичних батончиків (сухофрукти або сало). Пошиття рукавиць, маскувальних халатів, «кікімор» (потрібна допомога кравців). Хотілося б приготувати невеличкі миколайчики (приймаємо цукерки, печиво, пакети, стрічки).

 

Чим Ви можете допомогти?

Щодо сітки:

  • прийти плести сітку (час можна уточнити в координатора п. Галини 0975716916 або п. Олі 0955274571);
  • пожертвувати матеріали (або знайти когось, хто може);
  • прийти різати/сортувати матеріали;
  • пожертвувати кравецькі ножиці.

Інша допомога воїнам:

  • молитва і піст;
  • написати листа, попросити дітей намалювати щось;
  • передача з продуктів, що довго зберігаються (солодощі, консерви, чаї, …);
  • зголоситися зі своїм видом допомоги.

 

Ірина Бінас