1 листопада молилися за усіх померлих та дякували Богові за великих синів нашого народу.

IMG_5893

1 листопада, у суботу – у Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці, традиційно на богослуженнях поминали усіх померлих, а також молилися Панахиди на міському кладовищі.

Цьогорічні поминання стали особливими з огляду на те, що на нашій парафії ми молилися за усіх померлих разом із хористами Тернопільської вищої Духовної Семінарії, які завітали до нас в рамках конкурсу-фестивалю ім. о. Остапа Нижанківського.

Субота, 1 листопада, окрім поминання усіх померлих, нагадує нам про багатьох осіб та подій які залишили великий слід у історії українського народу. Сьогодні, разом з традиційним у нас поминанням померлих, Церква також святкує пам’ять блаженного священномученика Теодора Ромжі. Також саме сьогодні, 1 листопада, сповнюється 70-та річниця з дня смерті Слуги Божого митрополита Андрея Шептицького, а з історії державотворення нашого народу згадуємо утворення ЗУНР 1 листопада 1918 року.

У такий багатий на спомини день, заупокійні богослуження розпочалися Літургією за померлих, о 8:00, яку очолив адміністратор Катедрального храму – о. Мирон Гринишин. Усі учасники богослуження в особливий спосіб мали нагоду прославляти Господа разом з хором Тернопільської духовної Семінарії. Після Літургії отець Мирон звернувся до вірних із проповіддю, у якій наголосив, що поминаючи усіх наших померлих, ми згадуємо також і ті події, які відбувалися зокрема у Стрию, під час утворення ЗУНР. «Дякуючи, нашим героям, які віддали свої життя за Україну, – наголосив о. Мирон, – ми сьогодні повинні пам’ятати, що саме в єдності наша сила, ми не маємо права намагатися будувати державу окремо один від одного, нам варто вчитися допомагати своїм ближнім, довіряти одні одним, та разом шукати єднання нашого народу».

Після ранкових богослужінь, о 15:00 у храмі молилися Панахиду за Слугу Божого митрополита Андрея, а відтак всі спільно вирушили до міського кладовища, де біля могил воїнів УПА, о. Остапа Нижанківського, Січових Стрільців, владики Юліана Гбура молилися Панахиди. На кладовищі зібралися священнослужителі м. Стрия разом з чисельно присутніми вірними, що прийшли помолитися та подякувати тим, які віддали свої життя за своїх ближніх та за Україну.