У День Незалежності у Катедральному храмі висвячено нового священика

15016166411_543c4374cd_oВ неділю, 24 серпня 2014 року, в День Незалежності України, в Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрия, відбулась Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Преосвященний Владика Тарас Сеньків, Єпарх Стрийський. Під час богослужіння, Архиєрей уділив священичі свячення диякону Володимиру Пігічину.

 

Звертаючись до присутніх з проповіддю, Владика Тарас, привітав усіх з Днем Незалежності, зазначивши: «Сьогоднішній день можна порівняти в національному плані з днем Воскресіння. Сьогодні, 23-тя річниця незалежності України: вистраждана, витерплена, через століття ця ідея жила як мрія і Бог дав нам цю свободу жити, скуштувати, але так само дав нам право її боронити. Вітаю вас з цим святом національним, народним, державним і святом духовним, тому що свобода належить Божим дітям…».

 

Розважаючи над подіями, які зараз відбуваються в Україні, Архиєрей сказав: « …Найбільшою трагедією того минулого є духовне зубожіння, яке власне, оці останні півроку оголилося як болючі нервові закінчення на тілі нашого народу. Бездуховність, або радше безбожність, котра сьогодні дає плоди того насильства, нелюдяності, дикості, яких ми не можемо збагнути, чому і як люди можуть це чинити. Але наша віра в Бога, наше уповання на Нього, наше право Богом дане на свободу і незалежність, наша віра і любов до Батьківщини, сьогодні теж дали неочікувані пагони зросту, замайоріли як наші синьо-жовті прапори над тими землями, котрі сьогодні український народ скроплює кров’ю своїх синів і дочок, приносячи сьогодні, в 23-ті роковини нашої незалежності, цю велику і святу жертву заради свободи і незалежності».

 

«Бог є з нами, – запевнив єпископ, – і сьогодні, в цей день, ми дякуємо Богові за те, що пройшли, дякуємо Богові за тих героїв, котрі зуміли ціною власного життя, збудити в нас живого духа любові до Батьківщини і до Бога, духа жертвенності, яких нам найбільше бракувало 23 роки – духа відповідальності за всі ті століття, котрі передували цьому празнику і за ті, котрі перед нами і за які всі ми спільно і кожен зокрема, несемо відповідальність».

 

Далі, владика Тарас зачитав Звернення Блаженнішого Святослава до вірних Української Греко-Католицької Церкви та всіх українців з нагоди Дня Незалежності України, а також Звернення Глави УГКЦ Блаженнішого Сятослава до світової громадськості з приводу ситуації в Україні.

 

На закінчення проповіді, Єпарх Стрийський наголосив, що в цій ситуації найбільшою зброєю Церкви є молитва і діла милосердя, закликаючи всіх присутніх: «Сьогодні, кожен українець мусить себе запитати на скільки і в якого Бога він вірить, щоб ті землі, зрошені кров’ю наших братів і сестер – новітніх героїв України, вже більше ніколи не зрощували бур’яни нелюдяності. Але щоб через молитви, свідоцтво і через жертву тих, хто любить Бога і Україну, до тих засліплених сердець достукалося Боже Слово правди і щоб вони теж стали невід’ємною частиною сучасного українського воскресіння, бо Бог прийшов не для того, щоб людина загинула, але щоб жила. І дай нам, Боже, в цей день піднести до Тебе такі щирі молитви, переплетені кривавими жертвами, посвятою і вірністю наших сердець, щоб вони були вже нині вислухані і наповнені Твоєю благодаттю, щоб вона спочила миром над нашою Батьківщиною, над нашим народом, над нашим сучасним і майбутнім».

 

Під час Літургії, Архиєрей уділив священичі свячення диякону Володимиру Пігічину. Після того, як кандидат, ставши навколішки, присягнув Богові і Церкві, єпископ, поклавши руки на його голову, прочитав молитву та одягнув у священичі вбрання: стихар, епітрахиль, пояс, нарукавники та фелон. Опісля, нововисвячений ієрей став біля престолу і співслужив Божественну Літургію разом з Преосвященним Владикою Тарасом та іншими священиками.

 

Після богослужіння, Преосвященний Владика Тарас привітав новопоставленого отця Володимира, побажавши йому вірності у служінні, до якого Господь його покликав. А насамкінець, єпископ та всі присутні, у стіп Ліської Чудотворної ікони Пресвятої Богородиці спільно заспівали молитву «Під твою милість», за мир і спокій в Україні та єдність українського народу.

 

ФОТОРЕПОТРАЖ

 

 

Джерело: Прес-служба Стрийської єпархії

 

 Довідка:

 

 Отець Володимир Пігічин народився 16 вересня 1980 року в м. Перемишляни. В 2002 році закінчив Львівську Богословську Академію. В 2007 році здобув ступінь ліценціата в Українському Католицькому Університеті. 2012-2014 рр. – навчання у Львівській духовній семінарії Святого Духа. Дияконські свячення отримав 25 червня 2014 року з рук Преосвященного Владики Богдана Манишина, єпископа-помічника Стрийської єпархії.