Владика Тарас Сеньків очолив Божественну Літургію на відпусті до Ліської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці

vidpust20 липня 2014 року, Преосвященний владика Тарас, Єпарх Стрийський, очолив Божественну Літургію на завершення відпусту до Ліської чудотворної ікони Божої Матері у Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці, що у Стрию. В часі богослуження єпископ уділив священичі свячення випускнику Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата, Олегові Бараничу.

 

 

У проповіді Владика зазначив, що Пресвяту Богородицю ми називаємо «Царицею неба і землі», усвідомлюючи, що «абсолютна влада над всім світом належить Триєдиному Богу, і ніхто ніколи не може перевершити чи обмежити Його всемогутність». За словами Єпископа, «все, чим Господь обдаровує своє створіння, кожну людську особу, а отже і Пречисту Діву, запрошуючи тим до співучасті в Його всемогутності, є Божим даром».

 

Кир Тарас зауважив, що від самого початку людина покликана до участі у царській владі Христа і це покликання є «покликанням до повноти свободи через співпрацю у здійсненні творчих Божих задумів задля спасіння людства». Тому для шляхетної людини природнім є прагнення стати великою і, на відміну від марнославства, ця «свідомість власного благородства родить в людині буттєве прагнення бути кимось, щоб приносити у світ людей щастя і мир», – наголосив Архиєрей.

 

Життя пречистої Діви Марії не вкладається у наше розуміння життя цариці, оскільки вона була «простою сільською жінкою, яких є мільйони, – зауважив Владика, – однак, саме Вона стала співучасницею найбільшої Божої інтервенції до історії людства: коли через Неї конкретизувалося здійснення історії спасіння».

 

«Кожна мить життя Пречистої, кожне Її діло є доконане у повній єдності з Божою волею. Заповіт Христа: “щоб усі були одно, як я у тобі, Отче, а Ти в мені”, у житті Пречистої звершується неповторним способом. Вся повнота даної Їй Божої благодаті об’являється у Її “нехай станеться по твоєму слову”. Божа всемогутність стає чинною через Її досконало свобідне “так” Богові», – підкреслив Єпископ, зазначивши, що «Господній дар повноти благодаті, прийнятий Пречистою Дівою, наповнює Її життям зміст титулу “Цариця” та об’являє нам таємницю ідеалу християнського життя».

 

Наостанок Преосвященний владика зауважив, що царська велич Пресвятої Богородиці є «великою програмою життя» кожного з нас: «Вступити якнайдіяльнішим способом до історії світу, в якому живемо, співпрацюючи з Христом над обновою Божого Царства на землі». Для цього, за словами Кир Тараса, «непотрібна влада чи сила, у розумінні політичному, військовому або економічному. Вони, хоч і творять світові зміни, однак є відносними, бо єдино реальною та найбільш діяльною силою в історії є чистота людського серця, поєднаного з Богом. Без цього – все інше приносить лише руїну, хоч би якими благородними намірами воно себе не популяризувало».

 

По завершенні Літургії, Преосвященний владика Тарас відслужив Молебень до Пресвятої Богородиці, виголосив подяки та многоліття всім, хто спричинився до організації святкувань, а опісля відбувся обхід навколо храму та окроплення свяченою водою усіх присутніх. Архиєрей також подякував усім за «духовну мобілізацію» – молитву за мир в Україні і за військових: «Нехай наша молитва буде їм силою, хай Господь боронить їх. Сьогодні ми молимось за них, молимось за тих, хто терпить духовно і тілесно. Нехай Господь утре їх сльози, злічить рани і скріпить на дусі й тілі, щоб ми були всі разом не для того, щоб умирати, але щоб жити для України і для Бога».

 

 

Прес-служба Стрийської єпархії