СТИХИРИ Вечірні до Ліської чудотворної ікони Богородиці

DSC_0179 - копия

Стихири на Вечірні

Згідно з уставом Вечірні «На Господи, взиваю я» беремо десять стихир: 4 недільних стихири 5-го голосу та шість стихир празника.

Стихири празника

 Коли ти, Господи, зважатимеш на беззаконня,* то хто встоїться, Господи. Та в тебе є прощення.

(гл. 2) Покровителько нашого міста,* в радості Духа святкуючи, світлий празник* перенесення твого чесного образу,* взиваємо до Тебе:* прийди до нас, Богоневісто,* і невидимо стань з нами,* вклади пісню в наші уста* і цим розпочни торжество.

Задля íмени твого надіюсь на тебе, Господи,* надіється душа моя на слово твоє; надіється душа моя на Господа.

Приходьте на голос тих, які святкують,* щоб заспівати Господеві, який дарував нам,* явлення чудотворного образу Пречистої Своєї Матері,* прославляючи багатство благодаті,* через яке Її  заступництво виливається щедро на всіх,* хто перед лице Її прибігає з вірою,* та прославляє Ісуса чоловіколюбця, спаса душ наших.

Від ранньої сторожі до ночі,* від ранньої сторожі нехай уповає Ізраїль на Господа.

Благим зробив ти дім Аввадара,* коли був у ньому Кивот Завіту,* сьогодні і місто наше Стрий маючи образ Твій, Владико,* і пренепорочної Твоєї Матері* насолоджується багатством дарувань Твоїх,* прославляючи Тебе і Діву, що тебе породила,* як заступницю світу, що дарує нам велику милість.

Бо в Господа милість і відкуплений велике в нього;* він визволить Ізрáїля від усього беззаконня його.

Колись Ізраїль заставляв полки чужинців тікати,* знищив фортеці багатьох міст,* і всіх, хто був у біді, від нападників визволяв,* маючи Ковчег Заповіту із собою.* І Ти нас Спасе дивував* від пожеж і війн хоронив наш храм,* цим чинячи знак з Неба,* що образ Матері Твоєї, який в церкві є святим і чудотворним.

Хвалíте Господа всі народи!* Прославляйте його всі люди!

(гл. 4) Чудотворний образ Пресвятої Владичиці* благоговійно прийняли стрияни і радістю сповнилися* запрошуючи всіх на торжество Божої Матері,* разом з небесними силами, всі вірні духовно возвеселімся,*  прославляючи Богородицю, що в Ліській іконі прославилася,* і явилася нам джерелом,* що виливає благодать та подає всім зцілення.

Велике бо до нас його милосердя,* і вíрність Господа повíки.

Зібравшись вірні, на святий празник у Стрию* очистьмо себе через таїнство Покаяння,* щоб Богородицю не оскверненими устами* і чистими серцями величати кажучи:* радуйся прикрасо Стрия, який ти охороняєш* і заступаєшся за тих, хто з любов’ю прибігає до образу Твого.

Сл., І нині (гл. 6): Зібравшись разом вірні,* на преславний празник Божої Матері,* разом прославмо чуда, якими Господь Слави,* в Стрию преславно прославив Матір Свою* через чудотворний образ  Ліський,* многомилостивий Господи спаси нас,* Ти, що твориш чуда, обдаруй нас Твоєю милістю,* бо ми маємо Матір, яка молиться безперестанку за всіх нас,* Вона Покров і Заступниця нашого міста,* тому ми зібралися у храмі Твоєму, щоб славити Тебе,* бо Ти вчора і сьогодні той самий на віки,* Господи слава тобі.

 

Читання

  1. Буття 28, 10-17
  2. Єзекиїла 43, 27 – 44,4
  3. Приповідок 9, 1-11

 

Литійні стихири

Гл.4 (Той, що зодягається світлом наче ризою)  Заспіваймо вірні, бо довкола нас велике Боже милосердя,* яке прославляється різними чудесами,* тож і зараз споглядає Господі на смиренних слуг своїх,* даруючи місту нашому знаки свого провидіння,* чудесами тут бо прославив образ Своєї Матері.* До нього з вірою прибігаємо і безперестанку оспівуймо Богоматір* і родженого від неї Ісуса Чоловіколюбця* і спаса душ наших.

Страшна пустиня, яка ніколи не була заселена,* через явлення Боже багато в ній сталося.* Пустиня зробилася духовною школою Ізраїля,* який вийшов із Єгипту.* Сьогодні в іншому місці через промисел Божий з’являється   образ,* який став джерелом душевного світла,* ним духовні провідники, нового Ізраїля,* наставляються для великого служіння.* Через це і ми, люди, отримуючи благодать від преславної ікони,* подякуймо Просвітителеві душ наших* і з подякою заспіваймо до Нього:* Правдиве світло, що просвітлює кожну людину* світлом Твого Богорозуміння,* щоб  ми могли співати на прославу імені Твого* і на спасіння Твого творіння.

Сл., І нині, гл. 8 (На хвалу Господню Ти віддався, Миколаю):  Колись закликала Єлизавета, мати Предтечі,* коли увійшла Ти до дому Захарії, її відвідати,* а сьогодні Ти прийшла і покровом покрила Стрий,* який прийняв все чесний Твій образ,* а з ним і багатство небесних дарів,* тепер не знаємо, що маємо сказати Тобі?* Чи якими піснями в цей празник Тебе возвеличити,*  хіба словами, якими Дух Святий промовляв через Єлизавету:* Звідкіля нам це,* що прийшла до нас Мати Господа в образі Своїм,* що через Неї дарував нам Господь мир* і велику милість.

 

Стихири на стиховні

Гл. 4.  Прославила Ти Свій образ Ліський на Лемківщині, оздоровляючи вірних,* які з вірою і любов’ю прибігали до Тебе,* а у важкий час пішла Ти, Богоневісто, зі своїми вірними у вигнання* та осіла у вибраному Тобою місті,* через це зраділи стрияни,* бо отримали видимий знак Твого благословення на них.* Сьогодні і ми, їхні сини і дочки,* з острахом дивимось на образ Твій* і у радості приносимо Тобі і Тому, хто родився з Тебе,* пісню подяки.

Стих: Слухай дочко і споглянь* і прихили вухо твоє

Колись на небесах поставив ти веселку* на знак вічного примирення між Небом і Землею,*  тепер Ти дав знак місту нашому,* показуючи Твою турботу за нього, Владико,* поставивши у церкві все чесну ікону Твоєї Матері,* згадуючи, як в часи лихоліть Вона замешкала між нами,* тому з вірою Тебе славимо* і по заступництво Матері Твоєї* до Неї прибігаємо.

Стих: Лицю твоєму помоляться* багаті народи

Мудреці, які йшли зі Сходу,* дивилися на зірку, що провадила їх до Христа,*який родився у Вифлеємі,* тому зраділи коли Тебе побачили.* Сьогодні і ми радіємо та дякуємо чоловіколюбцю Ісусу,* який через ікону Ліську провадить нас* до пізнання Його сходження до людства* від пренепорочної Діви.

Слава: недільна стихира 5-го голосу

І нині, гл. 8: Жив ти поміж нами як людина Христе, Боже наш,* від різних недуг людей твоїх зціляв і мертвих воскрешав,* а після воскресіння сів на Престолі Величі з Отцем,* сповняючи всі кінці вселенної багатством чудес і щедрот,* якими не оминув ти і наше місто,* благословивши дарувати ікону твоєї Матері,*  а всім, що до неї приходять* відчувати божественну Твою силу.* Через це і ми в радості духа взиваємо до Тебе:* слава Твоєму задумові єдиний Чоловіколюбче і Спасителю душ наших.

 

Тропар

Після «Нині відпускаєш», на благословення хлібів, тропар тричі

Гл.4:  Перенесенням чесної Твоєї ікони Богородице,* обдароване нині місто Стрий,* бо як колись Ізраїль приходив до Кивоту Завіту,* так сьогодні і ми прибігаємо до зображення лиця Твого* і до Бога нашого, що воплотився з тебе,* тому Твоїми Матірними молитвами до Господа* повсякчас вимолюй всім, хто під покров Твій прибігає* миру і великої милості.