Новому Єпископу-помічнику Стрийської єпархії молодь побажала креативності

 

phoca_thumb_l_b006

24 травня 2014 року відбувся Чин архиєрейської хіротонії владики Богдана Манишина в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці в Стрию. Святителями нового владики стали Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, Високопреосвященніший владика Ігор, Митрополит Львівський, та Преосвященний владика Тарас, Єпарх Стрийський. Кілька сотень людей, в тому числі чимало молоді, прибуло до головного храму Стрия, щоб побачити це особливе дійство, взяти участь у першій літургії Богдана Манишина у якості владики та привітати його з цим святом. На подвір’ї Успенської церкви навіть встановили великий екран, на якому транслювалося Богослужіння, щоб усі, хто не потрапив усередину, могли побачити й почути все, що там відбувалося.

Незадовго до цього знаменного дня тоді ще владика-номінант дав інтерв’ю Катольцькому оглядачу. На запитання, що він відчуває напередодні єпископської хіротонії, о. Богдан відповів: “Не хочеться говорити високими словами, але єпископ – наступник апостолів. Якщо думати, що мені дасть цей титул, то значить думати якось матеріалістично. Служіння єпископа дає велику перевагу в проповідуванні Слова Божого. Крім того, це «підкріплення» для священичої спільноти, бо моя формація проходила на очах багатьох священиків, вірних Церкви, які покладали на мене надії”.

 

 Також владика зазначив, що сан священика сам по собі дуже важливий, а бути єпископом – це ще серйозніше: “Священик спасається разом зі своєю родиною та паствою. Завдання священика – створити з парафії одну велику родину. А завдання єпископа позначене ще більшою відповідальністю. Єпископ дістає особливу владу освячувати, навчати та управляти. У всіх цих обов’язках потрібно буде зростати”.

 

 Молодь, котра зібралася на особливе Богослужіння – Чин архиєрейської хіротонії владики Богдана – з радістю сприйняла той факт, що у Стрийській єпархії буде Єпископ-помічник. Зокрема, член організації “Українська молодь – Христові” із Новояворівська на ім’я Іван поділився з ДивенСвітом, що має за честь бути земляком нового владики. УМХ-івець зазначив, що владика Богдан молодий за віком, тож буде креативним, а це саме те, що потрібно молоді.

 

 Також Дмитро – учасник молодіжної спільноти “Гірчичне зерно”, яка діє при парафії Успення Пресвятої Богородиці м. Стрия – розповів, що їхня спільнота завжди була дружня з владикою Тарасом, а тепер у них є ще один владика, і вони сподіваються на такі ж дружні стосунки з ним: “Бажаємо, щоб владика Богдан був здоровий, щасливий, служив ще 100 років і щоб завжди був з нами”.

 

 Підготувала Марта Зозуля