«Господь знову посилає двох пастирів для свого стада… Це великий знак запевнення Його присутності серед нас…», – Глава УГКЦ в Стрию

24 травня 2014 року в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрий Блаженніший Святослав Шевчук, Глава УГКЦ, звершив чин інтронізації єпарха Стрийського владики Тараса Сеньківа, О.М., та, з Митрополитом і Архиєпископом Львівським владикою Ігорем Возьняком і Кир Тарасом Сеньківим, здійснив хіротонію владики Богдана Манишина, єпископа-помічника Стрийського.

 phoca_thumb_l_b002

 

Блаженніший Святослав розпочав свою проповідь на Архиєреській Божественній Літургії розважанням над образом Бога: «Існує образ, який, на мій погляд, найкраще показує, ким є Бог, в якого ми віримо. Святе Письмо нам каже, що Бог є Пастирем. І він, як Пастир, піклується нами, боліє нашими болями і є завжди з нами. Він, як Пастир, має три важливі риси: божественне душпастирство, тобто турбота про добро своїх овець; Пастир, що збирає овечок в спасенне стадо; Пастир, який кормить овець, живлячи їх на найкращих пасовиськах. Маючи такого Бога-Пастиря, ми сповняємося радістю і надією».

 

Крім цього, як зауважив на проповіді Глава Церкви, цього дня святкується ще й пам’ять двох рівноапостольних просвітителів слов’ян – Кирила і Методія. «Господь вибрав цих двох братів-єпископів і послав їх з проповіддю Божого Слова на зрозумілій для слов’ян мові. Вони розпочали свою місійну діяльність на Півночі України – в Криму», – зауважив проповідник.

 

Додамо, що участь в богослужінні взяли: Апостольський Нунцій в Україні Томас Едвард Галліксон, Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор Возьняк,  Архиєпископ і Митрополит Тернопільський Василь Семенюк, Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин, владика Богдан Дзюрах, Адміністратор патріаршої курії УГКЦ, владика Михайло Бубній, Екзарх Одеський, владика Степан Меньок, Екзарх Донецький, владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії, владика Кеннет Новаківський, єпарх Нью-Вестмінстерський, владика Ярослав Приріз, єпарх Самбірсько-Дрогобицький, владика Венедикт Алексійчук, єпископ-помічник Львівської архиєпархії, владика Ніл Лущак, ЧБМ, єпископ-помічник Мукачівський ГКЦ, владика Дмитро Григорак, єпископ Бучацький, владика Йосафат Говера, Екзарх Луцький, владика Василь Тучапець, Екзарх Харківський, владика Євген Попович, єпископ-помічник Перемисько-Варшавської архиєпархії, владика Віталій Скомаровський, єпарх Луцької дієцезії, владика Леон Малий, єпископ-помічник Львівської архидієцезії.

 

Звертаючись до стрийських єпископів, Першоієрарх УГКЦ підкреслив, що Господь знову посилає двох пастирів для свого стада, зокрема в Стрийську єпархію: «Ми сьогодні урочисто впровадили на престіл стрийських єпископів – нового Правлячого Архиєрея владику Тараса Сеньківа та хіротонізували нового єпископа-помічника Богдана Манишина. Це великий знак запевнення присутності Доброго Пастиря серед нас», – зазначив він. За словами Глави Церкви, єпископи мають стати двома руками Христа, який йде шукати своїх загублених овець, потішати, обтирати їхні сльози і збирати в одне стадо.

 

Наостанок Блаженніший Святослав закликав усіх помолитися за чесні вибори. А наприкінці відбувся Чин коронування Папськими коронами ікони Ліської чудотворної Богородиці.

Фоторепортаж

Департамент інформації УГКЦ