Владика Тарас (Сеньків) призначений Єпархом Стрийським УГКЦ

vl_taras_senkiv_02

У середу, 2 квітня 2014 року, у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець, взявши до уваги рішення Синоду Єпископів УГКЦ, дав свою згоду на канонічне обрання Синодом Єпископів владики Тараса (Сеньківа), Єпархом Стрийським УГКЦ, припиняючи виконання ним обов’язків Апостольського Адміністратора цієї єпархії.

 

Духовенство та миряни Стрийської єпархії сердечно вітають преосвященного Владику Тараса з призначенням його Єпархом Стрийським:

 

Бажаємо Вам, дорогий Владико, рясного, щоденного примноження цих благодатних дарів і невичерпних сил, а також духовної і тілесної сили, мудрості небесної, щоб плідно трудитися у винограднику Господньому!Словом і ділом засвідчувати Євангельські істини, і бути для повіреної Вам єпархії добрим служителем Ісуса Христа, насиченим словами віри та добрим навчанням.

 

Бажаємо міцного здоров’я, радості та миру душевного і тілесного. Нехай Господь Бог завжди щедро наділяє Вас своїми милостями та щедротами.

Довідка:

Преосвященний Владика Тарас Сеньків, новопризначений Єпарх Стрийський, народився 3 липня 1960 року в м. Чортків на Тернопільщині. В сімнадцять років (1977 рік) розпочав навчання у підпільній греко-католицькій семінарії, одночасно працюючи на різних роботах.

 

28 травня 1982 року прийняв священичі свячення з рук світлої пам’яті Владики Павла (Василика). В 1982-1989 роках Владика Тарас, як підпільний священик, душпастирював на території Івано-Франківської єпархії. Він був активним учасником Комітету за легалізацію Української Греко-Католицької Церкви. Від 1989 до 1992 років був настоятелем парафії в м. Чортків та очолював Чортківський деканат. Одночасно виконував обов’язки пароха міст Заліщики та Чернівці.

 

Повний теологічний курс Преосвященний Владика Тарас пройшов в Архиєпископській семінарії м. Оломоуц (Чехія). Тут він навчався на факультеті університету «Палацького» та здобув ступінь ліценціату з богослов’я. Владика Тарас був духівником Івано-Франківської Богословської академії (вересень–грудень 2000 року) та Синкелом Бучацької єпархії у справах душпастирства та формації священиків (січень 2001 – лютий 2002 років).

 

 15 лютого 2002 року Владика Тарас вступив до Чину Найменших братів Святого Франциска з Паоли («Мінімі»). До 2004 року він перебував в управі Чину в Італії. Від 2006 року Владика викладав пасторальне богослов’я в Івано-Франківській Богословській академії.

 20 січня 2010 року Папа Венедикт XVI призначив Владику Тараса (Сеньківа) Апостольським Адміністратором ad nutum Sanctae Sedis Стрийської єпархії УГКЦ. Дане рішення прийняте з огляду на заяву Синоду єпископів УГКЦ про перешкоду, у зв’язку із станом здоров’я, у виконанні уряду Єпарха Стрийського Владики Юліяна (Ґбура).

 Прес-служба Стрийської єпархії