У Страсний четвер Преосвященний Владика Тарас (Сеньків) очолив Вечірню з Літургією Василія Великого та здійснив Чин умивання ніг

phoca_thumb_l_27

У Страсний четвер, 17 квітня 2014 року, в Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрия, Преосвященний Владика Тарас Сеньків, Єпарх Стрийської єпархії очолив Вечірню з Літургією святого Василія Великого. Також, за прикладом Ісуса Христа, який Він дав під час Тайної вечері перед своїми страстями, Архиєрей здійснив Чин умивання ніг дванадцятьом священикам – учасникам спільного богослужіння.

 

 Страсний четвер для Церкви є днем, коли під час Тайної Вечері Ісус Христос установив Святі Таїнства Євхаристії і Священства. Крім того, під час Тайної Вечері Господь умив ноги апостолів, вказавши, що Він прийшов на землю для того, щоб послужити іншим і дати своє життя як викуп за багатьох.

Чин умивання ніг – це давній обряд, коли в Страсний четвер Архиєрей умиває ноги священикам, за прикладом Христа, який умив ноги своїм учням під час Тайної Вечері, зробивши їх гідними Синівства Божого, а також на знак покори та служіння. Саме на знак цього, до нашого часу збереглася традиція умивання ніг, коли єпископ, який символізує самого Ісуса Христа, умиваючи ноги священнослужителям своєї єпархії, виявляє знак глибокої пошани і поваги до своїх учнів, які в цей момент символізують апостолів та учнів Ісусових.

В літургійній проповіді, Преосвященний Владика Тарас наголосив на важливості Страсного четверга в житті Церкви: «Сьогодні особливий день, день – коли перед своєю хресною смертю і воскресінням, Господь подарував людству особливий дар, через який Він продовжує перебувати зі своїми людьми в цьому світі. Дар подвійний – дар священства і дар Євхаристії. І Свята Церква, згадуючи цей великий Христовий дар, в особливий спосіб звертає увагу на тих, кому Господь довірив продовжувати своє життя на цій землі, в кожному місці і кожному часі і кого до цього служіння особливим способом покликав, тобто священиків».

«Тому, – сказав єпископ звертаючись до священнослужителів, – усвідомлюючи спільну участь у Христовому священстві і спільну участь в єдиній неповторній жертві Христовій, довершеній на Голготі і дарованій нам на Тайній Вечері в безкровний спосіб звершувати як найвище вираження нашого священичого служіння, сьогодні ми зібрались тут, щоб подякувати Богові за себе і за всіх своїх співбратів у священстві і попросити ласки вірно витримати в ньому до кінця».

Продовжуючи, Архиєрей зазначив: « …Усі, хто несе таїнство Священства, як вічну печать вибрання Божого, до кінця свого життя будемо намагатися збагнути велич цього дару, але ніколи його повністю не збагнемо, тому, що єдиним носієм того священства, участь у якому маємо ми є Христос. Шлях проникнення в глибину священства не лежить у пізнанні розуму, але серця, лежить у мірі участі у Христовій жертві».

«Сьогодні, об’єднані разом з усім священством цілої Христової католицької Церкви у всьому світі, просімо у Бога і очікуймо для себе нового відкриття нашої участі у Христовій жертві, котра має торкнутися тут і зараз кожного з нас для того, щоб наше життя в цій жертві знову обновилося і стало Божим даром для цілого світу», – закликав присутніх священиків владика Тарас.

Далі, єпископ зачитав послання Блаженнішого Святослава до священнослужителів Української Греко-Католицької Церкви на Страсний четвер, в якому Глава УГКЦ закликав священиків бути служителями надії, свідчити перед світом про неї і утверджувати в ній всіх людей.

 

Після заамвонної молитви, під час читання Євангелія, владика Тарас оперезавшись рушником, влив воду до умивальниці й ставши на коліна, вмив ноги дванадцятьом священикам Стрийської єпархїі. За звичаєм, останній з дванадцяти священиків провів діалог з владикою, так як апостол Петро з Ісусом Христом.

А насамкінець, Архиєрей привітав усіх священиків Стрийської єпархії з їхнім святом і побажав Божого миру і веселих Великодніх свят.

 

 

 

Прес-служба Стрийської єпархії

Джерело: stryi.ugcc.org.ua