«Серед сучасних життєвих випробувань віра у воскресіння з мертвих та надія на життя вічне приносить людському серцю мир та радість», – Преосвященний Владика Тарас на Пасху

pasxa

 На Великдень, Преосвященний Владика Тарас Сеньків, Єпарх Стрийської єпархії звершив Пасхальні богослужіння у Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці  м. Стрия.

За традицією, Пасхальні моління у Катедрі тривають впродовж ночі із суботи на неділю Христового Воскресіння. Цьогоріч богослужіння розпочалися із Надгробного, яке очолив владика Тарас. Йому співслужили: владика-номінат Богдан Манишин – протосинкел Стрийської єпархії, о. Володимир Ждан – Канцлер Стрийської єпархії, а також духовенство кафедрального храму. Вкінці Надгробного було відспівано тропар «Благообразний Йосиф», духовенство поклонилося Святій Плащаниці, котра після цього була перенесена на престол.

 

Відтак, розпочався трикратний процесійний обхід церкви із іконою Воскресіння. Після обходу, пролунав величавий спів тропаря Воскресіння «Христос воскрес». Після співу тропаря, Архиєрей хрестом відкрив двері  храму. Розпочалася Пасхальна Утреня, в часі якої усім присутнім було уділене мирування.

 

Опісля розпочалася урочиста Пасхальна Архиєрейська Божественна Літургія. По прочитанні Святого Євангелія у чотирьох мовах: грецькій, латинській, церковнослов΄янській та українській, владика Тарас зачитав своє Великоднє Послання.

 

Зокрема, Владика наголосив на центральному місці Пасхального таїнства у житті християн: « …У визнанні: Христос Воскрес із мертвих! – скривається ядро нашої віри та сила нашої живої надії…».

 

Також, Архиєрей відзначив безпосередню близькість воскреслого Христа до кожного з нас через Церкву: «Воскреслий Спаситель, перебуваючи у славі Отця, не залишається для нас незбагненними, бо продовжує перебувати з нами у Церкві, якій повірив послання звіщати радісну звістку та свідчити про Його воскресіння для цілого світу. Церква стає простором преображення нашого земного життя до життя вічного через сопричастя у Божому житті, дарованого нам Христом у святих Таїнствах, особливо у його Євхаристійній жертві».

 

За словами єпископа, Таїнство Воскресіння нероздільно пов’язане з Таїнством Євхаристії: «Дістаємо види того самого хліба та вина, але освячені та перемінені у прославлене Тіло і Кров воскреслого Христа. Хліб та вино символічно представляють цілість людського життя. Таїнство життя Воскреслого вступає до часу нашого буття повнотою вічності, та стається нашим здобутком. Вічний Великдень, мов обіймами Божественної любові, єднає великодушні жертви кожного благородного серця з жертвою Христа Спасителя та дарує участь на Його пасхальному торжестві».

 

Відзначив Владика і силу віри у Христове Воскресіння «Бути у сьогоднішньому часі таким свідком віри у воскресіння мертвих та надії на життя вічне – є тим найціннішим даром, яким ми, віруючі люди, можемо кріпити на дусі наш народ, та спричинитися до обнови цілого світу».

 

Завершуючи, Преосвященний Владика Тарас склав побажання всім вірним єпархії: «Дорогі у Христі отці, ченці і черниці, улюблені браття і сестри. Об’єднаний з усіма у світлі Христового Воскресіння, бажаю Вам живої надії на Бога в подоланні всіх життєвих викликів. Нехай Христос – Наша Пасха, буде Вашою силою, кріпостю у вірі та дарує відвагу бути його вірогідними свідками у цьому світі, щоб бережені материнським Покровом Пречистої Діви, Ви вірно зростали у святості та всякій правді, поступаючи в дорозі до небесної Батьківщини. Нехай мир Христовий перебуває з усіма Вами!».

 

Після заамвонної молитви єпископ освятив Пасхальний хліб – Артос, а по завершенні Святої Літургії і співу тропаря Воскресіння, владика Тарас виголосив уставні многоліття, а також склав Великодні побажання всім присутнім.

 

На завершення молитовних торжеств відбулося освячення Пасок і Великодніх страв.

  

 

бр. Володимир Мамчин,

 для Прес-служби Стрийської єпархії

 

Джерело: stryi.ugcc.org.ua