о. Богдана Манишина призначено єпископом-помічником Стрийської єпархії

o_b_manyshyn

У середу, 2 квітня 2014 року, у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець Франциск дав свою згоду на канонічне обрання Синодом Єпископів на єпископа та призначення на Єпископа-помічника Стрийської єпархії о. Богдана Манишина, протосинкела Стрийської єпархії, надаючи йому титулярний осідок Лезві.

Про дату і місце проведення єпископської хіротонії буде повідомлено згодом.

Преосвященний Владика Тарас Сеньків, духовенство та миряни Стрийської єпархії сердечно вітають о. Богдана Манишина, Протосинкела Стрийської єпархії, з призначенням його єпископом-помічником Стрийської єпархії:

Нехай Дух Святий провадить Вас у праці в Стрийській єпархії, щоб Ви з апостольською ревністю та вірою прославили Бога своїм служінням і непомильно провадили Люд Божий до Царства Небесного.

 

Хай Господь благословить Ваше Архиєрейське служіння, а Мати Божа хай оберігає Вас і Вашу паству.

 

Прес-служба Стрийської єпархії

Довідка:

Отець Богдан Манишин народився 24 жовтня 1972 року в м. Новий Розділ Миколаївського району Львівської області. У 1987-1991 роках навчається в Новороздільському політехнічному технікумі. З 20 листопада 1991 року по 7 грудня 1993 року – військова служба у Збройних Силах України.

1996 року вступає на навчання до Львівської духовної семінарії Святого Духа УГКЦ, яку успішно закінчує 2002 року. Упродовж 2002-2004 рр. продовжує навчання на кафедрі пасторального богослов’я Люблінського католицького університету (Польща), здобуваючи ступінь ліценціату.

 

Тайну священства прийняв 15 вересня 2002 року в Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрий (святитель владика Юліан (Ґбур).

Виконував такі призначення:

– представник від Стрийської єпархії в Митрополичій євангелізаційній комісії УГКЦ;

– в.о. військового капелана в Академії сухопутних військ України м. Львів;

Від липня 2004 року по листопад 2006 року був сотрудником парафії Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрий, після чого 22 жовтня 2006 року призначений Адміністратором храму Святого Миколая м. Перемишляни.

З 2004 року духівник спільноти «Віра і світло» м. Стрий.

12 квітня 2010 року декретом Апостольського адміністратора Стрийської єпархії владики Тараса (Сеньківа) призначений протосинкелом Стрийської єпархії УГКЦ.