Духовна віднова Матерів Перемишлянщини в Свято-Успенській Унівській Лаврі

У суботу, 5 квітня, в Свято-Успенській Унівській Лаврі відбулися реколекції для спільноти «Матері в молитві» Перемишлянського р-ну. Зранку близько 150 матерів наповнили монастирський храм. Щира материнська молитва та пісня линули до небес, прохаючи Божих ласк для України та родин.

DSC_7175

В часі Літургії, яку відслужив о. Мирон Гринишин – настоятель Катедрального храму Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрия та духівник Матерів Стрийської єпархії, священики Перемишлянського р-ну сповідали присутніх у храмі.

Темою першої науки, яку виголосив о. Мирон, була євангельська розповідь про спокуси Христа у пустелі, важливість цієї події, як прикладу для кожного – «Свята обитель, у якій знаходимось, повинна стати для кожного з присутніх, пустелею, місцем, де ми повинні почути голос Божий, що тихо промовляє у серцях».

У другій науці отець говорив про жертву Христа на хресті, про відкуплення людського роду. «В нинішніх днях в  українському суспільстві в  жертву Богові народ віддав свій цвіт – Небесну Сотню, що подібно до Христа вмерли за свій народ, за свободу та кращу долю», –  наголосив о. Мирон, – «кожний з нас повинен прожити за себе і в ім’я ближніх, тих, що віддали найцінніше – життя!»

Відтак, після короткої перерви та чаювання, матері повернулися до храму, щоб в цю Акафістову суботу співати Акафіст до Богородиці.

DSC_7177

Третя наука була розважанням над євангельськими словами: «хто хоче спасти свою душу, той її погубить, а хто погубить свою душу мене ради та Євангелія, той її спасе».  Отець зазначив, що віддаючи свій час та увагу ближнім, ми отримуємо Боже тепло, а стаючи на сторожі правди, навіть ціною власної невигоди, отримуємо душевну радість і життя вічне.

На завершення спільнота Матерів дякувала ігумену Свято-Успенської Унівської Лаври – о. Теодору за сприяння в проведенні дня духовної віднови, дякували також п. Анні Форостині за координацію, а також Матері подякували проводу спільнот Матерів Перемишлянщини за організацію цього дня духовної віднови.