Звернення Українських Церков і релігійних організацій з приводу іноземної агресії

Дорогі брати і сестри! У цей важкий час, коли військові підрозділи Російської Федерації, порушуючи міжнародні та двосторонні угоди, увійшли на суверенну територію України, а Рада Федерації за поданням Президента Росії дала згоду на застосування російських військ в Україні – ми найперше закликаємо всіх вас і всіх людей доброї волі до солідарності з нами, до молитви про Україну і український народ.

patriotyzm

Ми закликаємо владу Росії схаменутися і зупинити агресію проти України, негайно вивести свої війська з української землі. Вся відповідальність перед Богом і перед людством за непоправні наслідки подальшої ескалації насильства повністю лягає на керівників Росії.

 

У нашій державі немає утисків за ознакою мови, нації, віросповідання. Тому ми свідчимо – всі намагання російської пропаганди представити події в Україні як «фашистський переворот» і «перемогу екстремістів» абсолютно не відповідають дійсності.

 

 Дорогі брати і сестри в Росії!

 

Український народ має лише дружні, братні почуття до російського народу. Не вірте пропаганді, яка розпалює ворожнечу між нами. Ми хочемо і надалі будувати з Росією дружні, братні відносини – але як суверенна, незалежна держава.

 

Ми звертаємося до міжнародного співтовариства, до країн-гарантів безпеки України – США та Великобританії, до Європейського Союзу, до ООН та ОБСЄ: зупиніть іноземне вторгнення в Україну і грубе втручання в наші внутрішні справи! Підрив миру і стабільності в Україні загрожує зруйнувати всю сучасну систему світової безпеки. Тому слід вжити всіх заходів, щоби в Україні не розгорілася війна.

 

 Брати і сестри!

 

Наші Церкви і релігійні України – з українським народом. Твердо знаємо: Бог не в силі, а в правді. Правда – на боці українського народу, тому ми переможемо.

 

 Нехай Господь береже всіх нас!

 

 Патріарх Філарет (Денисенко), Предстоятель Української Православної

 Церкви Київського Патріархату;

 

 Верховний Архиєпископ Святослав (Шевчук), Отець і Глава Української

 Греко-Католицької Церкви;

 

 Михайло Паночко, Старший єпископ Церкви християн віри євангельської України;

 

 В’ячеслав Нестерук, Голова Всеукраїнського Союзу об’єднань євангельських

 християн-баптистів;

 

 Віктор Алєксєєнко, президент Української Уніонної Конференції Церкви

 адвентистів сьомого дня;

 

 В’ячеслав Горпинчук, Єпископ Української Лютеранської Церкви;

 

 Леонід Падун, Старший єпископ Української Християнської Євангельської

 Церкви;

 

 Яків Дов Блайх, Головний рабин м. Києва та України Об’єднання іудейських

 релігійних організацій України