Святкування X-ї річниці руху «Матері в молитві» Стрийської єпархії

materiВ суботу, 8 березня 2014 року, рух «Матері в молитві» Стрийської єпархії молитовно відсвяткував X-ту річницю від свого заснування. Святкування, на які прибули численні представниці спільноти з цілої єпархії, проходили при Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрий.

 

 Відзначення урочистої події розпочалися об 11.00 год., Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив Преосвященний Владика Тарас Сеньків, Апостольський Адміністратор Стрийської єпархії. Йому співслужили адміністратор Катедрального храму о. Мирон Гринишин, який є духівником руху «Матері в молитві» Стрийської єпархії та о. Степан Кузишин, Судовий Вікарій Стрийської єпархії.

 

В літургійній проповіді, Владика Тарас привітав учасниць з десятими роковинами заснування руху в Стрийській єпархії, який за словами єпископа, зродився з почутої з глибини серця потреби єднати світ не ідеологіями, не партіями, не національною приналежністю, але приналежністю до Христа: «Сьогодні є надзвичайно важливим знову повернутися до серця людини, яке формується в середовищі родини, знову повернути святість і свідомість Бога. І першим способом зробити це є молитва. Тому рух «Матері в молитві» – це рух, членами якого стають з огляду на внутрішню потребу материнського серця – повернути людству життя, котре є від Бога, повернути життя до християнських родин і дати свідчення правді».

«Ви – матері в молитві, – продовжив Архиєрей, є – воїнами, котрі стоять на передній лінії фронту в боротьбі між Правдою і брехнею, бо з ситуації, в якій зараз знаходиться наша країна, вийдемо переможцями тільки тоді, коли зможемо жити в правді… Ви – це авангард, яким сьогодні Бог здобуває Україні перемогу, ви є перші, що тримають ту найсильнішу зброю, якою є молитва… А зброю молитви ніхто і ніколи не зможе здолати. Тому, зброєю молитви моліться за те, щоб усім відкрилася Божа правда про добро і відкрились очі, якими вони б могли збагнути що таке зло».

 

Розважаючи над євангельським читанням, Владика Тарас підкреслив: «Христос каже, що субота встановлена для людини, для її добра, а не людина є створена для суботи. Бог завжди і передусім шанує людину. Сьогодні ми теж мусимо усвідомити, що наше богопочитання і духовне життя є для того, щоб прославляти Бога».

 

Далі, Апостольський Адміністратор зазначив: «Коли ми шукаємо в своєму житті алегорію, вираження Божої любові до людини, то не знайдемо іншого образу як образ матері, бо вона є немовби віддзеркаленням Божого материнства і батьківства, котре полягає в тому, щоб дати життя і рятувати. Заради життя, котре даєте і котре своїми молитвами рятуєте, Господь і кличе рух «Матерів у молитві» для того, щоб в Церкві люди щораз глибше усвідомлювали себе членами спільноти, котра є вираженням Божої любові до цілого людства. В сучасному світі є щось подібне, тому що люди виставили свої закони, котрі вважають важливішими за Божий закон. Тому в цей ювілей, шукаймо собі відповідь на питання чи все, що ми робимо, робимо, щоб прославити Бога. А відповідь на це питання можна знайти досить легко, бо чим більше ми живемо Богом, тим більше в нашому житті миру».

 

Завершуючи проповідь, Архиєрей закликав присутніх віддати своє життя в Божі руки і молитися за народ та його утвердження в правді: «Хай наша сьогоднішня спільна молитва буде нашим «дякую» Богові за те, що Він вчинив, а також актом довіри і віддання в Божі руки, щоб з нашими молитвами Бог прийняв жертву за цілий народ, за його визволення від брехні і  за утвердження його у правді».

 

На завершення Літургії, Владика Тарас ще раз привітав рух «Матері в молитві» Стрийської єпархії з ювілеєм, подякував за служіння і присутність в Церкві, а також нагородив слугинь руху почесними грамотами. В свою чергу, координатор руху п. Анна Форостина, від імені всіх учасниць висловила подяку Преосвященному Владиці.

 

О 14.00 год., учасниці святкування мали нагоду послухати духовні науки, які провадив канцлер Стрийської єпархії о. Володимир Ждан.

 

На закінчення свята, присутні матері одержали в подарунок пам’ятки-брошурки про історію та діяльність спільнот руху «Матері в молитві» у Стрийській єпархії.

 

 

Прес-служба Стрийської єпархії

 

 

ВСІ ФОТО ТУТ

 

 

Довідка:

 

Рух «Матері в молитві» України — це групи матерів, які регулярно збираються для спільної молитви з благословення Патріарха та правлячого єпископа кожної єпархії УГКЦ. Ці спільноти зорганізовані в єпархіяльні і національну спільноту.

 

Рух «Матері в молитві» засновано в 1995 році в Англії. В Україні першу спільноту засновано в 2000 році у Львові. Спільноти «Матері в молитві» існують в усіх єпархіях і екзархатах УГКЦ, проводиться велика подвижницька робота із залученням до спільнот дедалі більшої кількості жінок, особливо молодих матерів.

 

В Стрийській єпархії першу спільноту «Матері в молитві» засновано 7 березня 2004 року при Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрий. Спільноту створили о. Олег Цимбала, національний координатор руху п. Віра Чмелик та слугиня Марія Озар.

 

Сьогодні у Стрийській єпархії діють 170 спільнот руху «Матері в молитві». Їх очолюють слугині – жінки, обрані з членів спільнот, які мають організаторський хист, авторитет, відповідальні і жертовні в цій справі.

 

На даний час спільнотами опікуються духівник руху «Матері в молитві» Стрийської єпархії о. Мирон Гринишин та регіональний координатор п. Анна Форостина.

 

Джерело: stryi.ugcc.org.ua