«Стратегія Церкви не є чимось новим. Це виконання того, що має бути виконаним, але так як належить», – о. Богдан Манишин під час собору Стрийської єпархії

manyshyn

У Стрию відбувається Єпархіальний собор Стрийської єпархії на тему «Парафія – місце живої зустрічі з Христом». Першим доповідачем собору був о. Богдан Манишин, протосинкел єпархії, який представив доповідь на тему «Сучасні напрямні розвитку парафії».

 

Насамперед, священик зазначив, що єпархіальний собор має три основні напрямні, а саме:

– Підкреслити роль парафії у здійсненні завдання Церкви та пояснити вірним яке це завдання має бути.

– Переосмислити, як оживити парафіяльне життя, щоб завдання Церкви могло продовжуватись, базуючись на пастирському листі Блаженнішого Святослава «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом».

– Допомогти єпархіальному єпископові, пропонуючи практичні поради для провадження перманентного формування наших парафій як «місць зустрічі з Христом».

 

Протосинкел підкреслив, що дана програма духовної обнови є наслідком напрацювання кількох синодів єпископів УГКЦ протягом 10-ти останніх років, які тільки підтвердили, що «під керівництвом місцевого єпископа і в тісному сопричасті з ним, парафія відіграє основну роль в Церкві, є підставовою одиницею церковного життя. Адже саме в парафії віруючі найчастіше зустрічаються з Христом через християнське навчання, спільну молитву і служіння ближньому».

 

Аналізуючи згаданий вище пастирський лист Блаженнішого Святослава, о. Богдан нагадав про основні пріоритети та складові «живої парафії», на які робить особливий наголос Отець і Глава УГКЦ: Боже слово і катехизація (основа особистого, родинного, парафіяльного та суспільного життя), Святі тайни (Літургійне життя парафії), Дияконія (харитативна діяльність – спосіб служіння Христові). На цих складових зосередяться доповіді сьогоднішнього собору. Наступні пункти, які є більш адміністративними та доповнюють перші: провід, плекання та служіння єдності, місійний дух, за словами протосинкела, стануть темою вже наступного Собору.

 

Доповідач представив також схематичну модель парафії, у якій показано як Слово Бога, наука Церкви, потрапляє до найменшого організму, яким є родина. «Священик, помічник єпископа і урядник на парафії, дає можливість Божому Слову матеріалізуватись. Парафія духовно опікується лічницею, школою, різного роду адміністративними утвореннями. У ній розвиваються малі групи, такі як хор, Анонімні алкоголіки, «Матері в молитві» і т. д., а через малі групи оживляється родинне життя», – зазначив о. Богдан. За його словами, родина є найменшою клітиною містичного Христового тіла і священик повинен дбати про здоровий духовний стан цих клітин.

 

«Стратегія Церкви – це не є щось нове, – зазначив священик. – Це виконання того, що має бути виконаним, але так як належить». У підсумку протосинкел зазначив, що даний собор не має на меті дати готові рецепти для праці, а ознайомити із її засобами. Отець Богдан закликав кожного діяти з огляду на те, що немає такої парафії, яка б не могла стати кращою.

 

Прес-служба Стрийської єпархії