Розпорядження Отця і Глави УГКЦ щодо позиції і поведінки духовенства в теперішній суспільно-політичній ситуації в Україні

Дорогі брати у священичому служінні! У зв’язку із драматичною ситуацією в нашій країні хочу нагадати всім вам фундаментальні норми священичого служіння:

IMG_11531

1.    Церква – спільнота дітей Божих, об’єднаних вірою в Триєдиного Бога, а священик є служителем цієї спільноти, образом Христа – Доброго Пастиря, діяльно присутнім серед свого народу.

 

 2.    Кожен представник духовенства є обличчям Церкви і має звершувати своє покликання згідно з її суспільним ученням. Наша надія – у Бозі!

 

 3.    Першочергове завдання душпастиря – благовістити Слово Христового Євангелія, уділяти Святі Таїнства, провадити народ у молитві, пості та служінні потребуючим.

 

 4.    Церква є активним учасником суспільних, а не політичних процесів. Тому священик не має права бути лідером у політичних акціях чи виголошувати політичні промови.

 

 5.    Церковний амвон слід використовувати лише для проповіді Божого Слова і християнської моралі.

 

 6.    Священик у всіх обставинах життя має бути миротворцем, а особливо – в умовах громадянського протистояння, тому  йому суворо заборонено виголошувати заклики до насилля.

 

 7.    Покликання душпастиря у всіх злободенних обставинах – не покидати своїх вірних і бути з ними. «Добрий Пастир душу свою кладе за своїх овець» (Ів. 10, 11).

 

 8.    Священнослужитель покликаний, відкинувши всякий страх, бути свідком Христа і Його правди. «Небо і земля минуть, а слова Мої не минуть» (Мт. 24, 35).

 

 9.    Усі представники духовенства повинні пам’ятати, особливо в теперішніх обставинах, про важливість послуху церковному проводу.

 

 Дорогі владики і отці! По-братньому обіймаю всіх вас, разом із вами вболіваю за всі рани, завдані нашому людові, підтримую вашу священичу ревність і близькість до своєї пастви. У цих складних обставинах нам так важливо бути з Богом і ближніми в молитві та служінні.

 

 Нехай Боже благословення спочиває над нашою Церквою та нашим народом!

 

 

 

† СВЯТОСЛАВ

p style=”text-align: justify;”