Владика Тарас з нагоди празника Богоявлення: «Безбожний світ стає світом у який прийшов Бог: у Христі Бог здобуває людину»

jord-vodУ день Празника Богоявлення Господнього, 19 січня 2014 року, Преосвященний Владика Тарас очолив Архиєрейську Божественну Літургію у Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці та звершив Чин Великого Водосвяття.

Під час Літургії Владиці співслужили священики та диякони Катедрального храму. Також із Архиєреєм та духовенством катедри за Літургією молилися чисельно присутні парафіяни Успенського храму.

У літургійній проповіді, кир Тарас пояснив важливість хрещення Ісуса у людській історії: «Сьогодні скритий у натовпі Христос приходить … вступає до центру трагедії тих, котрі уярмлені гріхом, та потребують звільнення і оправдання… . Це є Ісус покірного серця, смиренний Божий слуга, який закликає своїм приходом грішників до покаяння, але цей заклик є висловлений мовою Божественного милосердя».

Далі, Архиєрей роздумував над важливістю у Богоявленні сходження на Ісуса Святого Духа: «Безбожний світ стає світом у який прийшов Бог: у Христі Бог здобуває людину. Зішестям Святого Духа на Христа у водах Йордану настає епоха відкуплення, починається “нове створіння”».

Також, єпископ нагадав і про обов’язки, які на віруючого накладає факт Хрещення Сина Божого: «Маємо бути послушним та вірними Христу, поза яким нема спасіння».

По завершенні Літургії Владика Тарас, виголошуючи многоліття «всьому українському народові» закликав усіх вірних «не шукати інших ідолів, Іродів і царів» окрім Христа. Також, Владика зазначив: «Кожен з нас через окроплення цією свяченою Йорданською водою відзискав свободу духа, свободу дітей Божих із вірою Богові у нинішній і завтрашній день. Це не буде бездіяльність, це буде, якраз, найбільша чинність і прояв найбільшої відваги – дати все у руки Бога, залишившись вірним Богу, праведності, святості і свободі до кінця».

Відтак розпочалося Велике Йорданське Водосвяття, у якому до співслужіння архієрею долучилися о. Іван Барабаш – протопресвітер деканату м. Стрий, парох парафії Всіх святих українського народу та о. Василь Процик – адміністратор храму Благовіщення Пречистої Діви Марії м. Стрий. Після Водосвяття, Владика Тарас із священиками окропив вірних Йорданською водою.

бр. Володимир Мамчин

Фотогалерея

Джерело: stryi.ugcc.org.ua