Ієрейські та дияконські свячення у катедральному храмі Стрия

svjach14 січня 2014 року, Владика Тарас Сеньків очолив Божественну Літургію у Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрий. Під час Богослуження Архиєрей уділив священичі свячення диякону Степанові Ковалику та дияконські свячення Олексієві Федоровичу.

 

У проповіді, розважаючи над празником Обрізання Господа нашого Ісуса Христа, Єпископ зазначив, що ця подія є прообразом Хрещення через яке ми маємо участь у Божому Царстві: «Восьмиденне дитя приймає обрізання, яке для нового народу Божого, що зродиться з його крові, стає знаменням хрещення, нового духовного обрізання, через котре силою віри стаємо спадкоємцями Божого царства. І ім′я, котре приймає Христос – Ісус («Господь спасає»), стається знаменням цього вибраного народу, котрий є спадкоємцем здійснення Божої обітниці Спасителя і сам має участь в Божій місії у цьому світі для спасіння цілого світу».

 

Владика Тарас зазначив, що Бог перший дає людині спасіння, яке потрібно прийняти через відречення себе: «Він перший, хто виходить назустріч людині, щоб дарувати їй спасіння. Відповідь людини полягає не в намаганнях як би Бога здобути або пізнати, чи якимось чином спонукати Його дарувати нам щось що ми в нього просимо, тому, що він нам дає все. Прийняти, однак, цей дар, яким Господь обдаровує людину, а це є Він сам, означає зректися себе. Ото зречення виявляється у мірі терпіння, яке означає і міру прив′язаності людини до земного, до минущого, а тому духовне хрещення, з таїнства чи з миті, котрим Бог звільняє людину від первородного гріха на повноцінне життя, означає у певній мірі пролиття крові».

 

Прикладом такого зречення, за словами Архиєрея, були всі святі, одним з яких є і святий Василій Великий, що його пам’ять святкується теж цього дня. «Його спадкоємство, оця внутрішня духовна дисципліна, є для нас також викликом для народження нашої особистої послушності Церкві, як Христовому містичному тілу, як устам, котрими Господь сьогодні проголошує закони, унормовує життя особисте, духовне, релігійне і церковне», – зауважив Владика Тарас.

 

Наостанок, згадавши про недавній лист міністерства культури України до Глави УГКЦ, Владика зазначив, що «це є ще раз напімнення нам, аби ми знову і знову, особливо зараз, на початку цього нового року, обновили свою вірність Христу, свою присягу, дану в хрещенні. Щоби собі усвідомили, що наше життя, через те, що ми є християнами, що ми віруємо, не є позбавлене випробувань і що всяке золото гартується і очищується в горнилі».

 

По закінченні Літургії Апостольський адміністратор Стрийської єпархії привітав новопоставлених священика та диякона, побажавши їм вірності служінню, до якого Господь їх покликав. Також подякував їхнім батькам та рідним і привітав священиків та всіх присутніх, які названі на честь святого Василія.

 

Довідка:

 

Отець Степан Ковалик народився 4 січня 1989 року в м. Львів. Богословську освіту та священичу формацію здобуває у Львівській духовній семінарії Святого Духа та Українському католицькому університеті (2007-2014рр.). Нижчі та піддияконські свячення отримав з рук Преосвященного Владики Тараса Сеньківа, Апостольського адміністратора Стрийської єпархії. В сан диякона був рукоположений 8 листопада 2013 року.

 

Диякон Олексій Федорович народився 16 липня 1986 року в с. Тисів Долинського району Івано-Франківської області. Протягом 2003-2009 років здобував богословську освіту та священичу формацію у Вищій митрополичій семінарії і Католицькому університеті у Любліні (Польща). 2010-2013 рр. навчався у Папському університеті Святого Хреста в м. Рим (Італія), де здобув науковий ступінь Ліценціата Соціальних комунікацій. Нижчі та піддияконські свячення отримав з рук Преосвященного Владики Тараса Сеньківа, Апостольського адміністратора Стрийської єпархії 13 січня 2014 року.

 Прес-служба Стрийської єпархії УГКЦ

Джерело: stryi.ugcc.org.ua