Я маю сором перед Греко-Католицькою Церквою, – Леонід Кравчук

61cce87d52_113007Як заявив у ефірі програми «Кабінет» на «Громадському радіо» Леонід Кравчук, він пишається тим, що Україна виборола незалежність. Водночас перший Президент України зазначив, що йому соромно за те, що колись належав до Комуністичної партії, яка репресувала Українську Греко-Католицьку Церкву.

Відповідаючи на питання про те, за що йому соромно, Кравчук назвав репресії радянської системи проти УГКЦ у 1940-50 роках:

«Я не був прямо причетний до того, що Греко-Католицьку Церкву загнали в катакомби. Я не був, я уже прийшов до партійної системи, коли це було зроблено до мене. Але я маю сором перед Греко-Католицькою Церквою в тому, що вона була репресована тією партією, в якій я знаходився. Я не був в Києві, коли освячувався собор греко-католицький. Це було минулої неділі. Аби я був у Києві, я прийшов би і сказав ці слова там, що кажу вам».

Кравчук повідомив, що він уже чотири роки опікується проблемами села Зарваниці а Тернопільщині, місця знаходження Чудотворної ікони Божої Матері. Перший Президент України, зокрема, повідомив, що закликає бізнесменів створити інфраструктуру для прийняття в Зарванці прочан.

«Тобто я хочу якось своїми практичними кроками якось зменшити вину перед греко-католиками», – додав Леонід Кравчук.

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Департамент інформації УГКЦ.

http://www.kyrios.org.ua/church/ugcc/10190-ja-maju-sorom-pered-greko-katolitskoju-tserkvoju-leonid-kravchuk.html