Святкування храмового празника

28 серпня 2013 року, в день празника Успіння Пресвятої Богородиці, в катедральному храмі Стрийської єпархії УГКЦ відсвяткували престольний празник.

З цієї нагоди святкову Божественну Літургію очолив Преосвященний владика Тарас Сеньків, Апостольський Адміністратор Стрийської єпархії УГКЦ, у співслужінні з духовенством храму та запрошеними священиками, зокрема з костелу Різдва Пресвятої Богородиці, римо-католицької парафії у Стрию.

Звертаючись до присутніх з учительським словом, Кир Тарас говорив про Богородицю, як приклад для наслідування у святості, «котра є Божим даром, а одночасно і покликанням стати Божою Матір’ю», – зазначив єпископ.

Також архиєрей закликав вірних прагнути бути святими: «бо святість – це притаманний людині стан».

Згодом єпископ підкреслив важливість місць, де відбулись об’явлення Пречистої Діви Марії, де знаходяться чудотворні ікони, зауважуючи, що «там ми відчуваємо ту материнську любов, адже, наше серце є невід’ємно пов’язане із серцем матері, тому, що Вона по праву народила нас для неба, ходить крок за кроком, провадячи нас протягом земного життя до зростання у святості, бо ціле своє життя прожила, як у небі, тут на землі», – зазначив Апостольський Адміністратор.

А відтак, владика Тарас мовив: «Служімо сьогоднішнє свято, як свято особливої вдячності, збудімо у своїх серцях, своїй душі – глибоке почуття вдячності і відданості та просім у Неї ласки наслідувати Її у материнському зростанні, як матері до всіх людей, зростати так у святості. Щоб сьогодні тут, а колись і разом з Нею у небі, ми могли прославляти Бога.

По закінченні Літургії єпископ нагородив подяками п. Романа Шрамов’ята, міського голову м. Стрия та п. Ігора Козака, жертводавця і доброчинця церкви, за допомогу у відновлені храму, співпрацю, підтримку та сприяння у розвитку релігійно-культурного життя парафії, а також нагородив грамотами Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії за довголітнє ревне служіння при катедральному храмі, а саме: с. Лукію, с. Маркіяну, с. Партенію та с. Домініку.

На завершення владика Тарас здійснив чин водосвяття та окропив вірних освяченою водою.

Прес-служба Стрийської єпархії