Відпуст до чудотворної ікони Ліської Божої Матері

13-14 липня цього року, у катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрий, уже втринадцяте поспіль відбувся відпуст до чудотворної ікони Ліської Богородиці. Протягом двох днів вірні з усієї Стрийщини та з-поза її меж молилися до Пречистої Діви перед Її чудотворною іконою, дякували за Її опіку та випрошували ласк для себе, своїх рідних, своєї Церкви і народу.

Розпочалися відпустові святкування із початком Літургійного дня – тобто з Великої Вечірні з Литією, яку очолив о. Мирон Гринишин, адміністратор катедрального собору.

Після Вечірні відбувся традиційний похід із копією чудотворної ікони вулицями міста Стрия, в якому взяли участь близько тисячі стриян. По завершені походу віряни молилися співану вервицю перед іконою Ліської Богородиці.

Відтак, розпочалася Свята Літургія, котру очолив ієромонах Ігнатій (Голинський), студит. Після Літургії о. Ігнатій прочитав молитви над хворими та здійснив водосвяття. Згодом, впродовж усієї ночі, у катедральному храмі тривали молитовні чування.

У неділю, 14 липня, святкові богослужіння розпочалися із Утрені, вкінці якої о. Мирон Гринишин привітав паломників, котрі прибули на святкування із Дашавського деканату (піша проща вірних цього деканату на відпуст до Стрия є щорічною).

Після Утрені розпочалася торжественна Свята Літургія, яку очолив отець Богдан Манишин, протосинкел Стрийської єпархії УГКЦ, у співслужінні численних представників єпархіального духовенства.

У літургійній гомілії, о. Богдан, найперше, передав духовенству і молільникам вітання від правлячого архієрея – владики Тараса, який «перебуваючи далеко за межами України, молитовно перебуває разом з нами». Відтак, отець Богдан пригадав про безмежні ласки, які Мати Божа дарує тим, хто щиро молиться перед Її чудотворною іконою. Також проповідник наголосив, що ми мусимо вміти бути вдячними за ласки даровані нам за посередництвом Пресвятої Богородиці, а вона завжди прагне бути з нами: «Мати Божа завжди хоче нас пригорнути, подарувати свою підтримку». Також було наголошено на важливості спільнотного виміру нашого християнського життя, зокрема молитви: «Частіше зцілюються там, де моляться спільнотою, а не поодинці». Окрім цього, отець говорив про передумови отримання Божих ласк: «Дорогою до зцілення і навернення є дозвіл людини Богові діяти в її житті», а також наголосив на цінності Марії для Церкви: «Церква завжди потребуватиме Марії. Вона завжди є Матір`ю  Церкви, бо Церква є Христос, а вона є Його Матір`ю».

По закінченні Літургії, отець Богдан виголосив подяки і многоліття всім, хто спричинився до організації святкувань, а опісля відбувся обхід навколо Церкви та окроплення свяченою водою усіх присутніх.